SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Βόλος ΝΠΣ (3-2) Παναιτωλικός

Τέλος στο ματς! Ο Βόλος επικράτησε 3-2 του Παναιτωλικού σε ένα τρομερό παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ.

92′ Κίτρινη κάρτα στον Μελίσσα

Τρία λεπτά τελικά ο έξτρα χρόνος στον Βόλο

Πέντε λεπτά ακόμη για να συμπληρωθούν τα 90′. Θα έχουμε και ένα τετράλεπτο καθυστερήσεων σίγουρα.

Τι γίνεται στο Βόλο, τι ματσάρα είναι αυτή!

Ο Μουνίθ εκτέλεσε το φάουλ από μακριά, η μπάλα… ζωντάνεψε στα χέρια του Γιαννακόπουλου και οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν, με τον Γέντρισεκ να σκοράρει από κοντά με κεφαλιά για το 3-2.

78′ Γκοοοολ για τον Βόλο!

71′ Ο Αουγκούστο στη θέση του Τόρες.

Ο Αριγίμπι κάνει τρομερή ατομική προσπάθεια, η μπάλα βρίσκει στον Τσίκα, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του Μελίσσα για το 2-2!

68′ Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό!

Μετά από εκτέλεση κόρνερ και κάκιστη αντίδραση της άμυνας του Παναιτωλικού, ο Μάντζης σκοράρει με πλασέ από κοντά για την ανατροπή! 2-1 ο Βόλος και πλέον ο Παναιτωλικός κυνηγάει το γκολ της ισοφάρισης με παίκτη λιγότερο.

66′ Γκοοοολ για τον Βόλο!

64′ Αποβολή για τον Παναιτωλικο!Ο Σιέστεντ τράβηξε τον Μάντζη και ο διαιτητής έδωσε σωστά στον αμυντικό του Παναιτωλικού την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

61′ Διπλή απίθανη επέμβαση του Μελίσσα! Ο Ντίας πιάνει τον… κεραυνό μέσα από την περιοχή με τον Μελίσσα να το βγάζει εντυπωσιακά. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Μελίσσας έκανε νέα μεγάλη επέμβαση σε πλασέ του Αριγίμπι.

Για να δούμε την αντίδραση των δύο ομάδων τώρα, μετά την ισοφάριση του Βόλου.

Ο Μουνίθ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ, δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Γιαννακόπουλο και ισοφαρίζει για τον Βόλο. Τρομερό γκολ από τον Ισπανό που είχε να σκοράρει από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος και το ματς με τον Πανιώνιο.

55′ Γκοοοοολ για τον Βόλο!

Να πούμε ότι παραλείψαμε να γράψουμε ότι έχει δεχτεί στο 41ο λεπτό ο Λουσέρο.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

46′ Μάντζης αντί Μπαλογιάννη για τον Βόλο.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 του Βόλου χάρη στο ωραίο γκολ του Μαρσιάλ.

Ο Σανιά με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ, νικάει τον Μελίσσα και δίνει προβάδισμα στους Αγρινιώτες. Η ασίστ ανήκει στον Ταχάρ.

39′ Γκοοολ για τον Παναιτωλικό!

Ένα δεκάλεπτο ακόμα με τον ρυθμό των δύο ομάδων να έχει πέσει.

Πρώτο μισάωρο στο παιχνίδι. Εξαιρετικός ο ρυθμός και το θέαμα που παρακολουθούμε, το μόνο που λείπει είναι το γκολ.

22′ Κίτρινη κάρτα στον Σίεστεντ.

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό.

Πολύ καλός ο ρυθμός του αγώνα στο πρώτο τέταρτο με αρκετές και καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες!

15′ Κεφαλιά του Τσοκάνη, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος με διπλή προσπάθεια.

13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο!Ο Τόρες έβγαλε τον Ζοάο σε θέση τετ-α-τετ αλλά ο Γιαννακόπουλος το… έβγαλε!

12′ Κεφαλιά του προωθημένου Γιουβάνοβιτς, η μπάλα περνάει άουτ.

11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντάλσιο δεν μπορεί σχεδόν από το ύψος της μικρής περιοχής να σκοράρει, με τον Ταχάρ να παίρνει το ριμπάουντ αλλά η μπάλα βρήκε στα σώματα και περασε κόρνερ.

7′ Ζητάει πέναλτι ο Παναιτωλικός σε γύρισμα του Ντίας, με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Τσίκα ο οποίος έπεφτε για τάκλιν. «Παίζετε» λέει ο διαιτητής.

3′ Σέντρα του Τόρες, ο Ζοάο έκανε το σουτ αλλά κόντραρε στα σώματα των αμυνομένων.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Γιαννακόπουλος, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Σίεστεντ, Λουσέρο, Ντάλσιο, Ντίας, Μιμίτο, Σανιά, Ταχάρ, Αριγίμπι.

Στον πάγκο οι Κνετ, Μπαΐροβιτς, Τσιγγάρας, Λιάβας, Ντουάρτε, Μπάλμπι, Ρομαν.

Βόλος (Χουάν Φεράντο): Μελίσσας, Ντεντάκης, Τσίκα, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Τόρες, Μουνίθ, Ζοάο Ράφαελ, Γέντρισεκ.

Στον πάγκο οι Γκαραβέλης, Μαξ, Μάντζης, Ηλιόπουλος, Τσαούσης, Μυστακίδης, Διαμαντης.