SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Αστέρας Τρ. (0-0) Παναιτωλικός

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Αστέρας Τρίπολης και Παναιτωλικός πάνε στο ημίχρονο όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς σκορ (0-0). Καλό ποδόσφαιρο, ρυθμός και φάσεις από τις δύο ομάδες αλλά χωρίς γκολ.

44′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ριέρα δεν μπορεί να συνεχίσει, δίνει τη θέση του στον Ντέλετιτς που κάνει ντεμπούτο.

41′ Σουτ του Άλβαρες μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στον Τασουλή και περνάει κόρνερ.

41′ Ωραία κίνηση και σουτ του Ρόσα, μπλόκαρε στην κλειστή του γωνία ο Παπαδόπουλος.

36′ Δοκάρι για τον Αστέρα! Μετά από σέντρα του Κώτσιρα, ο Κρέσπι έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Φερνάντες και το οριζόντιο δοκάρι του στέρησαν το γκολ! Στη συνέχεια το σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή, σταμάτησε στα σώματα! Πάρα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους Αρκάδες να ανοίξουν το σκορ.

31′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Κώτσιρας έκανε το παράλληλο γύρισμα, με τον Μπαράλες να μην καταφέρνει να βρει την μπάλα από το ύψος της περιοχής ώστε να την σπρώξει στα δίχτυα. Στη συνέχεια, το σουτ του Τασουλή στην κίνηση, πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

29′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα έστρωσε στον Ντάουντα που μπήκε μόνος του στην περιοχή αλλά το πλασέ που επιχείρησε στην κίνηση, πέρασε εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας! Αγγίζει το γκολ ο Παναιτωλικός αλλά σπαταλάει μια τεράστια ευκαιρία.

28′ Καλή εκτέλεση του Άλβαρες, δεν κατάφερε να μπει κανείς στην πορεία της μπάλας.

27′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, το κέρδισε ο Άλβαρες από τον Ιγκλέσιας.

22′ Σουτ του Άλβαρες στην κίνηση, η μπάλα ψηλά άουτ.

21′ Ο διαιτητής πήγε και είδε την φάση στο VAR αλλά αποφάσισε πως δεν υπάρχει πέναλτι. Από το ριπλέι που είδαμε, φαίνεται, πάντως, να υπάρχει χέρι αλλά σίγουρα είναι δύσκολη φάση!

18′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρόσα, ο Πασαλίδης απομάκρυνε με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για χέρι. Ο διαιτητής περιμένει να δει τι θα πουν από το VAR!

17′ Σουτ του Ρόσα, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ.

14′ Ο Κρέσπι τσίμπησε την μπάλα και την γύρισε στην περιοχή, όμως καθυστέρησε υπερβολικά πολύ και τελικά δεν κατάφερε να κάνει κάτι, με τον Σίεστεντ να τον κόβει.

12′ Nέα κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα άουτ. Εάν ο Αργεντινός άφηνε την μπάλα να περάσει, τότε ο Μαρκ Φερνάντεθ ήταν μόνος του στην περιοχή και θα μπορούσε να απειλήσει.

9′ Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Μπαράλες έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τον Αστέρα.

8′ Κερδισμένο φάουλ για τον Αστέρα, σε καλό σημείο για γέμισμα.

3′ Επικίνδυνη στιγμή στα καρέ του Αστέρα, με τον Ρόσα να κάνει το κοντρόλ και την ντριμπλα αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε πάνω στα σώματα των αμυνομέων.