SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ο.Φ.Η. (0-0) Παναιτωλικός

45’+2′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ.

45’+1′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Σεμέδο να πασάρει στον Ναμπί, το σουτ του οποίου από πλάγια θέση καταλήγει πάνω στον Κνετ.

45′ Ένα λεπτό θα είναι ο έξτρα χρόνος.

45′ Κόρνερ για τον ΟΦΗ, στην εξέλιξη της φάσης ο Μάνος κάνει ένα σουτ αλλά είναι αδυναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Κνετ.

37′ Πτώση του Νέιρα μέσα στην περιοχή, δεν υπάρχει παράβαση και ορθώς ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το ματς

35′ Κόρνερ υπ’ αριθμόν τρία για τον Παναιτωλικό, η μπάλα έφτασε στην μικρή περιοχή αλλά ο Ντίαζ δεν κατάφερε να σουτάρει

34′ Ο τραυματίας Κοροβέσης δίνει τη θέση του στον Μπράουν.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο.

29′ Κόκκινη κάρτα στον Μιμίτο, για πολύ σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Νέιρα!

25′ Ωραία μπαλιά του Τσιλιανίδη για τον Μάνο, αλλά ο Κνετ κάνει τελικά έξοδο και μπλοκάρει.

23′ Μακρινό σουτ του Σεμέδο, άουτ η μπάλα.

19′ Και δεύτερο κόρνερ που περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Παναιτωλικό.

18′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνάει ανεκμετάλλευτο.

16′ Μακρινό σουτ του Μάνου, είναι αδύναμο και μπλοκάρει εύκολα ο Κνετ.

14′ Διακοπή προσωρινά στο ματς, λόγω προβλήματος του Σανιά, με 10 για λίγο ο Παναιτωλικός

11′ Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον ΟΦΗ, από δεξιά περνάει χωρίς αντίκρισμα.

10′ Απαντάει ο Παναιτωλικός, με τον Μπαϊροβιτς να κάνει τη σέντρα σουτ από δεξιά και τον Ντουάρτε να μην καταφέρνει να βάλει την προβολή…

9′ Πρώτη φάση στο ματς, για τον ΟΦΗ, με τον Μάνο να κάνει ανενόχλητος την κεφαλιά, μετά το γέμισμα του Κοροβέση αλλά να αστοχεί!

7′ Σέντρα του Κοροβέση από τα αριστερά, με την άμυνα του Παναιτωλικού να διώχνει τη μπάλα.

2′ Φάουλ στα αριστερά που κερδίζει ο Κοροβέσης σε καλό σημείο, απομακρύνεται η μπάλα.

Το αρχικό σχήμα του Παναιτωλικού; Αυτό απαρτίζεται από τους: Κνετ, Σανιά, Μαλή, Γιοβάνοβιτς, Λουτσιάνο, Ντάλσιο, Λουσέρο, Ντίαζ, Μιμίτο, Ντουάρτε και Μπαϊροβιτς.

Στην 11άδα του Ο.Φ.Η. ξεκινούν οι: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Νέιρα, Μεγιάδο, Τσιλιανίδης, Ναμπί, Σεμέδο και Μάνος.

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Φυτόπουλος, Μοράρ, Αριγίμπι, Σιέστεντ και Ταχάρ.

Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι:Ουάλι, Σακόρ, Κουτρουμπής, Φιγκεϊρέδο, Βαζ, Δεληγιαννίδης και Μπράουν.