SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-1) Αστέρας

Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-Αστέρας 1-1 Ο Μαρσιάλ άνοιξε το σκορ στο 18′ με εξ επαφής εκτέλεση έπειτα από κόρνερ και ο ίδιος παίκτης ανέτρεψε τον Καπίγια και ο Μπαράλες ευστόχησε στο πέναλτι (δόθηκε με χρήση VAR) στο 44′ για την ισοφάριση. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι συνολικά, ανέβηκαν οι Αρκάδες προς το τέλος του ημιχρόνου

45+4′ Σουτ του Φερνάντεθ, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλοςby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:49:42

45+4′ Καλή αντεπίθεση από τον Αστέρα, ο Μαρσιάλ χάλασε τα σχέδια των φιλοξενούμενων με καθοριστική επέμβασηby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:49:21

45+3′ Απειλεί με σουτ του Ντάλσιο έπειτα από σέντρα του Λουσέρο ο Παναιτωλικόςby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:47:26

Έξι λεπτά οι καθυστερήσειςby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:45:13

44′ ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-1! Ο Μπαράλες εκτέλεσε άψογα το πέναλτι και έστειλε την μπάλα στον ουρανό των διχτύων του Γιαννακόπουλουby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:43:27

Πέναλτι για τον Αστέρα! Ο Μαρσιάλ έχει κάνει αντικανονικό μαρκάρισμα στον Καπίγια. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη των γηπεδούχων. Ο διαιτητής της αναμέτρησης τσέκαρε και αν έχει βγει η μπάλα πριν το γύρισμα του Βλάχουby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:41:46

Πάει να δει τη φάση ο Παπαδόπουλος.by Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:40:04

Ενδοσυνεννόηση με VARby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:39:46

39′ Ευκαιρία για τον Αστέρα. Γύρισμα του Βλάχου από τα δεξιά και ο Καπίγια από τη μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα εκτός. Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους φιλοξενούμενουςby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:38:48

32′ Καλή προσπάθεια του Μιμίτο εκτός περιοχής για τον Παναιτωλικό, μοίρασε στον Ντάλσιο που έκανε πλασέ πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακαby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:31:59

28′ Άστοχη κεφαλιά του Ματρικάρντι μετά από εκτέλεση φάουλby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:28:02

28′ Κίτρινη ο Ντάλσιοby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:26:58

Μετράει κανονικά το γκολby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:19:02

Γίνεται ενδοσυνεννόηση με VARby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:18:26

18′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-0!Ύστερα από κόρνερ του Λουσέρο από τα αριστερά, ο Μαρσιάλ με τη δεύτερη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά.by Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:17:06

Σουτ του Μπαΐροβιτς και η μπάλα κόρνερ για τον Παναιτωλικόby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:16:51

15′ Κολλητά κόρνερ για τον Παναιτωλικόby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:14:09

8′ Εκτέλεση φάουλ του Μπαΐροβιτς από καλή θέση, η μπάλα στο τείχοςby Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:07:23

5′ Πολύ άστοχο σουτ του Φερνάντεθ, από μακρινή απόσταση.by Αποστόλης Λιβάνιος

November 3, 17:05:16

4′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπαΐροβιτς με κάθετη βρήκε τον Ντάλσιο, που από πλάγια θέση κέρδισε ένα κόρνερ

Αστέρας Τρίπολης (Μπόρχα Χιμένεθ): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Σουάρεθ, Ματρικάρντι, Τασουλής, Μουνάφο, Βαλιέντε, Ριέρα, Μαρκ Φερνάντεθ, Καπίγια, Μπαράλες

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μιχαήλ, Φερνάντεζ, Φερνάντεθ, Χουαρέγκι, Κώτσιρας, Σίτο, Αντζούλας

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος):Γιαννακόπουλος, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Σίεντσεντ, Ταχάρ, Μιμίτο, Ντάλσιο, Ντίας, Μπαΐροβιτς

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κνετ, Μπάλμπι, Αριγίμπι, Ντουάρτε, Ρόμαν, Τσιγγάρας, Λιάβας