Super League: Τα ίδια και τα ίδια από τον Παναθηναϊκό… – Μάχη χωρίς νικητή και γκολ στο Περιστέρι!

Στο… ντέρμπι έμεινε ο Παναθηναϊκός! Οι «πράσινοι» εμφανίστηκαν σε ακόμη ένα εκτός έδρας ματς αγνώριστοι, χάνοντας 1-0 στην Τρίπολη από τον Αστέρα, ο οποίος, μετά την Α.Ε.Κ., ξέρανε άλλον έναν «μεγάλο»!

Μια βδομάδα μετά την εξαιρετική εμφάνιση και τη μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού, οι «πράσινοι» εμφανίστηκαν ξανά αγνώριστοι και αδιόρθωτοι σε εκτός έδρας παιχνίδι τους, χάνοντας 1-0 από τον ψυχωμένο Αστέρα στην Τρίπολη, με τους Αρκάδες να ξεραίνουν, μετά την Α.Ε.Κ., ακόμη έναν «μεγάλο» στο «Θ. Κολοκοτρώνης». Είναι χαρακτηριστικό πως έφτασαν τους εννέα βαθμούς, με τους έξι να τους έχουν κατακτήσει απέναντι στις δύο αθηναϊκές ομάδες!

«Χρυσός» σκόρερ για τους γηπεδούχους, ο Μουνάφο, στο 86′, με τον Αργεντινό να κάνει μεγάλο ματς για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη!

Πλέον, το «τριφύλλι» μετράει -στη Σούπερ Λίγκα- πέντε αγώνες μακριά από τη Λεωφόρο, με τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες, «γκρεμίζοντας», ουσιαστικά, ό,τι χτίζει στο «Απόστολος Νικολαΐδης»!

Ένα θέμα, σαφέστατα, που πρέπει να δουλέψει ενόψει της συνέχειας ο Μαρίνος Ουζουνίδης, καθώς ο Παναθηναϊκός χάνει πολύτιμο έδαφος και ενώ βρισκόμαστε, πλέον, στη 10η «στροφή» του πρωταθλήματος.

-Χωρίς νικητή το ντέρμπι στο Περιστέρι. Ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος (είχε και δοκάρι) αλλά δεν βρήκε δίχτυα, ο Πανιώνιος προσπάθησε να αιφνιδιάσει χωρίς αποτέλεσμα και το μπρα ντε φερ κόλλησε στο 0-0.

Ατρόμητος και Πανιώνιος αποδείχτηκαν πολύ σκληροί για να… πεθάνουν και το μεταξύ τους ντέρμπι ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα (0-0).

Καλύτερο ήταν το πρώτο ημίχρονο με το ματς να έχει καλό ρυθμό. Οι Περιστεριώτες ήταν ελαφρώς καλύτεροι και είχαν περισσότερες ευκαιρίες αλλά και δοκάρι στο 10’ με τον Ουάρντα. Οι κυανέρυθροι είχαν ένα καλό δεκάλεπτο, όμως στην μεγαλύτερή τους ευκαιρία ο ανίκητος Γιαννιώτης είπε «όχι» στον Μασούρα.

Το παιχνίδι «χάλασε» στο δεύτερο 45λεπτο με κανέναν εκ των Κάναντι και Γρηγορίου να μην μπορεί να βγει νικητής στη σκακιέρα. Με εξαίρεση κάποια ξεσπάσματα, δεν υπήρξαν σπουδαίες ευκαιρίες και τελικά το τελευταίο σφύριγμα του Παπαπέτρου δεν βρήκε κάποιον να πανηγυρίζει.