Super League: Πρωτάθλημα, εσύ; «ΟΧΙ», φέτος!

Καθάρισε τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο ο Παναθηναϊκός! Οι πράσινοι έκαναν τη ζημιά με τον Βιγιαφάνες και χάρη στις αποκρούσεις του Βλαχοδήμου κράτησαν τη νίκη (1-0) και πλησίασαν στο -1 τους ερυθρόλευκους

Πήρε το ντέρμπι ο Παναθηναϊκός! Οι πράσινοι επικράτησαν 1-0 απέναντι στον Ολυμπιακό στην κατάμεστη Λεωφόρο και πλησίασαν στο -1 τους Πειραιώτες αλλά και στο -3 από την κορυφή.

Χρυσός σκόρερ για την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη ήταν ο Βιγιαφάνιες στο 56ο λεπτό. Ήρωας στο φινάλε ο Βλαχοδήμος, που με μεγάλες αποκρούσεις κράτησε ανέπαφη την εστία του και «σφράγισε» το τρίποντο για το Τριφύλλι. Οι ερυθρόλευκοι ήταν ακίνδυνοι επιθετικά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως στα τελευταία λεπτά εκμεταλλευόμενοι και την κούραση των γηπεδούχων πίεσαν πολύ και θα μπορούσαν να σώσουν τον βαθμό.

-Ναζλίδης και… ξερός ο Λεβαδειακός. Με γκολ του Έλληνα φορ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λάρισα επικράτησε 1-0 των Βοιωτών, υποχρεώνοντάς τους στην πρώτη τους φετινή ήττα.

-Ο ΠΑΣ της ανατροπής! Η Κέρκυρα προηγήθηκε μέσα στα Γιάννενα, αλλά, όπως και στο πρόσφατο ματς με τον Πλατανιά, η ομάδα του Πετράκη ξέσπασε και έφερε τούμπα την κατάσταση (2-1).