Τελικό αποτέλεσμα: Παναιτωλικός (0-1) Π.Α.Ο.Κ.

Δυστυχώς, δεν άλλαξε κάτι στην επανάληψη με τον Παναιτωλικό να δέχεται γκολ και να χάνει σε τρίτο σερί παιχνίδι φέτος από την ομάδα του Π.Α.Ο.Κ. με σκόρερ τον Μυστακίδη.

86′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Νέο γύρισμα του Λεόβατς, ο Μάτος δεν μπορεί να κάνει την προβολή και να «καθαρίσει» τη νίκη.

Ο Πέλκας σηκώθηκε από το φορείο και πάει υποβασταζόμενος στα αποδυτήρια. Χειροκροτείται, δε, από τους φίλους του Παναιτωλικού! Πάρα πολύ ωραία στιγμή.

67′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Χαντάκιας κάνει υπέροχο τάκλιν, πριν ο Μυστακίδης πετύχει και δεύτερο γκολ. Εξαιρετική η συνεργασία του με τον Πέλκα.

62′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ., 0-1! Η αλλαγή του Ίβιτς, ο Γιάννης Μυστακίδης, παίρνει την εξαιρετική μπαλιά του Λέοβατς από αριστερά και ανοίγει με κεφαλιά από κοντά το σκορ!

51′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Δεν γίνεται να χάνει ΚΑΙ αυτό ο Σάκχοφ! Μόνος του με τον Κυριακίδη, μετά από γύρισμα από δεξιά, στέλνει την μπάλα πάνω στον γκολκίπερ του Παναιτωλικού!

Ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο ο Π.Α.Ο.Κ. είχε το πάνω χέρι αλλά δεν κατάφερε σε καμία περίπτωση να πετύχει κάποιο τέρμα. Μάλιστα, η αγκωνιά του Αθανασιάδη στον Χαντάκια ήταν και αυτή που χάλασε την εικόνα της ομάδας του Ίβιτς με τον διαιτητή να του δείχνει απευθείας κόκκινη κάρτα.Η καλύτερη στιγμή για τον Παναιτωλικό όταν ανακοινώθηκε από τον σπίκερ του παιχνιδιού η επέκταση της συνεργασίας με τον Δημήτρη Κυριακίδη.

45’+3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σέντρα-ξυράφι του Κουτρουμάνου από δεξιά, απομακρύνει την τελευταία στιγμή ο Βαρέλα!

41′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, ο Μυστακίδης «σερβίρει» στον Σάκχοφ, που στο ένα μέτρο από την εστία στέλνει με άτσαλη κεφαλιά την μπάλα άουτ!

40′ Από μία αλλαγή, τελικά, για κάθε ομάδα! Ούτε ο Μύγας μπορεί να συνεχίσει, στη θέση του ο Κουτρομάνος για τον Παναιτωλικό, εκτός ο Κάμπος για τον ΠΑΟΚ, μέσα ο Μυστακίδης.

32′ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ, ΜΕ ΔΕΚΑ Ο ΠΑΟΚ! Ο Χαντάκιας κάνει φάουλ στον αρχηγό του ΠΑΟΚ, που πέφτοντας ρίχνει αγκωνιά στο στομάχι στον ποδοσφαιριστή του Παναιτωλικού. Απίστευτη ανοησία του Κλάους, που «κρεμάει» την ομάδα του.

28′ Εκτέλεση φάουλ τους Μάρκο Πάουλο, η μπάλα βρίσκει στον Αθανασιάδη και καταλήγει κόρνερ.

23′ Οφσάιντ ο Πέλκας, που έβγαινε μόνος του με τον Κυριακίδη, σωστή υπόδειξη και αυτή.

21′ Ο ΠΑΟΚ σημειώνει γκολ, αλλά σωστά δεν μετράει ως οφσάιντ. Ο Σάκχοφ, που έδωσε την ασίστ στον Κρέσπο, ήταν εκτεθειμένος.

16′ Νέα, ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον «δικέφαλο»! Ο Μπίσεσβαρ ελίσσεται ωραία, μπαίνει μέσα στην περιοχή από αριστερά, αλλά κάνει ένα τραγικό πλασέ, άουτ η μπάλα!

14′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ.! Δεν χάνονται αυτά… Ο Κάμπος μπήκε από δεξιά στη μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού, γύρισε στον Μπίσεσβαρ, που έκανε το πλασέ, ο Κυριακίδης έκανε μια τεράστια απόκρουση, ο Σάκχοφ πήρε το «ριμπάουντ» και σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του γκολκίπερ των γηπεδούχων!

6′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ.! Αναμπουμπούλα στην άμυνα του Παναιτωλικού, η μπάλα παίρνει ύψος, ο Κυριακίδης βγαίνει μακριά από την εστία του, αλλά τη διώχνει με τη γροθιά του πάνω στον Σάκχοφ, που πάει να τον «κρεμάσει», το πλασέ του, ωστόσο, πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

4′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Αθανασιάδης δεν βρήκε καλά την μπάλα μετά την εκτέλεση του φάουλ, ο Γλύκος, όμως, είχε γρήγορη αντίδραση και απομάκρυνε τον κίνδυνο.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Κούσας, Χαντάκιας, Ροντρίγκες, Μύγας, Ρότσα, Μάκος, Πάουλο, Κλέσιο, Μουνιός, Μαρκόφσκι.
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Ρόσα, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιαννιώτης, Λόπες, Βασιλούδης.

Π.Α.Ο.Κ. (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Πέλκας, Αθανασιάδης.
Στον «ασπρόμαυρο» βρίσκονται οι: Μπρκιτς, Μαλεζάς, Κάτσε, Κουλούρης, Μυστακίδης, Κίτσιου, Κάνιας.