Τέλος παιχνιδιού: Α.Ο.Κ. Κέρκυρα (1-0) Παναιτωλικός

Τέλος παιχνιδιού στην Κέρκυρα με την τοπική ομάδα να επικρατεί του Παναιτωλικού με 1-0 μετά από γκολ του Νούνες, έντεκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Κίτρινη κάρτα στον Νούνες

88′ Εκτός ο Παμλίδης, μέσα ο Μπάουμαν

88′ Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες

85′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαλάφα

79′ ΓΚΟΛΑΡΑ Η ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΥΝΕΣ! Κεφαλιά του Μόρα προς τα πίσω, ο άσος της Κέρκυρας μπήκε μέσα στην περιοχή και από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πολύ δύσκολο από τον Πορτογάλο

75′ Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Τετ-α-τετ του Παμλίδη από πάσα του Σπίνουλα, αλλά το πλασέ του ήταν κακό και η μπάλα πέρασε άουτ

74′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μύγας, εκτός ο Μαρινάκης

72′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Ζορμπάς, μέσα ο Μπαλάφας

70′ Κίτρινη κάρτα στον Ζορμπά

69′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Κλέσιο πλάσαρε από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Γρομητσάρης έβαλε την κόντρα και έδιωξε σε κόρνερ

66′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Μέσα ο Νούνιες, εκτός ο Επστάιν

65′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα!  Ο Επστάιν έφερε πολύ ωραία την μπάλα μπροστά του με το κεφάλι, αλλά το πλασέ του ηταν άστοχο και η μπάλα πέρασε άουτ

64′ Κίτρινη κάρτα στον Μοράρ

59′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κλέσιο στη θέση του Ντίαζ

49′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Παρράς, μέσα ο Ρότσα

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν χάσει σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ.

39‘ Κακό πλασέ του Επστάιν και στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ

32′ Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα!Σέντρα του Ντιόγκο που περνά από όλους συμπεριλαμβανομένου του Κυριακίδη που έκανε άστοχη έξοδο, η μπάλα έφτασε στον Γκόμες που πλάσαρε, αλλά πριν περάσει τη γραμμή ο έμπειρος γκολκίπερ απέκρουσε

29‘ Σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα πάνω από την εστία του Γιαννακόπουλου. Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό

28‘ Καλή αντεπίθεση του Παναιτωλικού, αλλά η σέντρα του Μάζουρεκ πήγε κατευθείαν στην αγκαλιά του Γιαννακόπουλου

27‘ Κίτρινη κάρτα στον Παρρά

25‘ Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη

23‘ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας

17′ Νέα ευκαιρία για την Κέρκυρα! Και πάλι με το κεφάλι ο Παμλίδης από τη σέντρα του Επστάιν, σημάδεψε το δοκάρι και η μπάλα βγαίνει άουτ

12‘ Κίτρινη κάρτα στον Αρτυματά

11′ Μεγάλη ευκαιρία για Κέρκυρα! Ο Παμλίδης έκανε την κεφαλιά από σέντρα του Ζορμπά, σπουδαία επέμβαση του Κυριακίδη στην αριστερή γωνιά της εστίας του

4‘ Πρώτο κόρνερ από τον Παναιτωλικό και επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ της Κέρκυρας, απομάκρυναν με τα πολλά οι παίκτες των γηπεδούχων

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Παρράς, Μαρινάκης, Μόρας, Μιχάι, Μπράβο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Πάουλο, Μοράρ, Ντίας

Κέρκυρα: Γιαννακόπουλος, Γκόμες, Σιόντης, Γρομητσάρης, Ντιόγκο, Αρτυματάς, Σπίνουλας, Ζορμπάς, Ιωάννου, Επστάιν, Παμλίδης