Τέλος παιχνιδιού: Αστέρας Τρίπολης (0-0) Παναιτωλικός

Τέλος του παιχνιδιού στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» σε ένα δεύτερο ημίχρονο με περισσότερες φάσεις, αρκετές κίτρινες κάρτες αλλά και αλλαγές παιχτών, ωστόσο, το 0-0 δεν άλλαξε σε καμία των περιπτώσεων.

95′ Κίτρινη κάρτα και στον Ρόσα

93′ Τεχνικό σουτ του Τόνσο έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού, καταλήγει κόρνερ η μπάλα.

Λίγο νωρίτερα ο Παναιτωλικός θέλησε να εκμεταλλευτεί το γεγονός πως ο Αστέρας παίζει πολύ ψηλά, έβγαλε αντεπίθεση, αλλά ο Αθανασιάδης τη τελευταία στιγμή βγήκε από την εστία του και έδιωξε, μην επιτρέποντας στον Ρόσα να τον εκτελέσει.

88′ Η μπάλα στρώθηκε στον Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά το σουτ του ήταν απελπιστικά άστοχο.

86′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Δουβίκας βρίσκεται σε θέση βολής σχεδόν από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά καθυστερήσει και ο Τσοκάνης με σωτήριο τάκλιν σώζει τον Παναιτωλικό από… βέβαιη παραβίαση.

85′ Μέσα ο Μαρινάκης, έξω ο Μάζουρεκορ για να θωρακίσει τα μετόπισθεν ο Χάβος.

84′ Αποβολή για τον Μπεχαράνο του Παναιτωλικού! Ο αμυντικός των Αγρινιωτών δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα και αφήνει τον Παναιτωλικό με δέκα παίκτες.

76′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο νεαρός Δουβίκας παίρνει τη θέση του Καλτσά.

69′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Ινσάλδο (που ήταν ιδιαίτερα κινητικός στο πρώτο μέρος), μέσα ο Μαντίντα

67′ Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο τώρα. Σωστή απόφαση διότι ο αμυντικός του Παναιτωλικού επιχείρησε να σταματήσει αντικανονικά την αντεπίθεση των γηπεδούχων.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας που διαμαρτυρήθηκε έντονα για πτώση του στην περιοχή του Παναιτωλικού. Υπήρξαν σπρωξίματα του Αργεντινού με τον Μύγα, αλλά μάλλον σωστά ο Μπλάνας είπε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Εκτελείται δυνατά και απευθείας το φάουλ από τον Μάρκος Πάουλο, ο Αθανασιάδης ήταν σε ετοιμότητα, δεν αιφνιδιάστηκε και έδιωξε με τις γροθιές!

63′ Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ρότσα (έχει και κίτρινη) αφήνει τη θέση του στον Τσοκάνη.

63′ Φάουλ κερδίζει τώρα ο Παναιτωλικός από τα αριστερά, σαν κοντινό κόρνερ.

57′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα και μεγάλη επέμβαση Κυριακίδη! Οι Αρκάδες ξεδιπλώθηκαν υποδειγματικά στην αντεπίθεση, ο Καλτσάς γύρισε παράλληλα για τον Τόνσο, ο οποίος βρέθηκε απέναντι από τον Κυριακίδη. Ο Αργεντινός, όμως, καθυστέρησε ελαφρώς στο κοντρόλ, έδωσε την ευκαιρία στον πορτιέρε του Παναιτωλικού να του κλείσει το δρόμο και τελικώς να βγάλει το τετ-α-τετ.

56′ Καλοχτυπημένη εκτέλεση φάουλ για τον Παναιτωλικό τώρα, ο Ροντρίγκες θέλει να κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι και βγαίνοντας στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά δεν βρίσκει όπως θα ήθελε τη μπάλα.

55′ Δύσκολη και υπό πίεση κεφαλιά του Καλτσά στο δεύτερο δοκάρι, μετά από εκτέλεση κόρνερ, δεν βρίσκει στόχο.

53′ Πολύ άστοχη η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόνσο από τα 25 μέτρα

52′ Κίτρινη κάρτα στον Ρότσα που σταμάτησε αντικανονικά την επίθεση των γηπεδούχων.

Εκτελείται το φάουλ, διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Μύγα, φάουλ κερδίζει ο Αστέρας από πλάγια θέση και λίγο έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» με τις δυο ομάδες να μένουν στο 0-0. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας, με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί σε πρώτο χρόνο να κρατήσει το μηδέν και σε αντεπιθέσεις να απειλήσει την εστία του Αστέρα.

43′ Πολύ μακρινό σουτ του Μπεχαράνο, φεύγει άουτ η μπάλα

38′ Κόβεται για οφσάιντ ο Τόνσο που έβγαινε απέναντι από την Κυριακίδη. Πολύ δύσκολη φάση, οριακή…

35′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, σώζει πάνω στη γραμμή ο Μπεχαράνο!

15′ Εκτέλεση κόρνερ για τον Αστέρα, ο Πασαλίδης πιάνει την κεφαλιά, αλλά δεν μπορεί να βρει στόχο.

14′ Επικίνδυνο γύρισμα του Ινσάλδο στην περιοχή του Παναιτωλικού, διώχνει ο Ρότσα προ του Καλτσά.

9′ Δύσκολη κεφαλιά του Μανιά, δεν απειλείται ιδιαίτερα ο Κυριακίδης που μπλοκάρει.

8′ Βολίδα από μακριά του Μάρκος Πάουλο, φεύγει άουτ η μπάλα. Ωραίο, ευθύβολο σουτ.

Εκτελεί δυνατά ο Μοράρ, η μπάλα χτυπάει σε σώματα παικτών του Αστέρα και καταλήγει κόρνερ.

7′ Φάουλ μεταξύ περιοχής του Αστέρα και κέντρου κερδίζει ο Μάζουρεκ. Ευκαιρία για τους Αγρινιώτες να απειλήσουν με στημένη φάση.

Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης, Ιγκόρ, Γιαννούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τόνσο, Ινσάλντο, Μανιάς

Στον πάγκο του Αστέρα: Τσίφτσης, Σελίν, Τσουκαλάς, Δουβίκας, Μαντίντα, Τσιλιανίδης, Μπέρτος

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Ροντρίγκες, Μιχάι, Μύγας, Ρόσα, Μοράρ, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Μάζουρεκ, Μαρκόφσκι, Ρότσα

Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Τσέναμο, Βασιλούδης, Βακράκος, Κλέσιο, Μαρινάκης, Μόρας, Τσοκάνης