Τέλος παιχνιδιού: Α.Ο.Κ. Κέρκυρα (0-0) Παναιτωλικός

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξαν περισσότερες ευκαιρίες για τις δυο ομάδες με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί στο φινάλε να φύγει με κάτι παραπάνω από τον βαθμό-χρυσάφι που απέκτησε. Δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα.

90′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Γυριστό σουτ του Παπαδόπουλου, ο Κουτζαβασίλης άπλωσε το κορμί του και με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε τη μπάλα.

87′ Καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μουνιός έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

82′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Λόπες, έδιωξε ο Κουτζαβασίλης.

72′ Σουτ του Ιωάννου, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

61′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ρόσα έκανε ωραία προσπάθεια και σούταρε αλλά ο Κουτζαβασίλης έδιωξε με τα πόδια.

49′ Σέντρα του Τσοκάνη, κεφαλιά του Παπαδόπουλου η μπάλα άουτ.

48′ Κεφαλιά του Τουράμ, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Καλή φάση για την Κέρκυρα.

47′ Σουτ του Κόντου έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.

Ένα πρώτο ημίχρονο από το οποίο ξεχωρίζουμε το δοκάρι του Παναιτωλικού και φυσικά το χαμένο πέναλτι για την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου.

42′ Σουτ του Σπίνουλα, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

39′ Το έβγαλε ο Κυριακίδης. Ο Τουράμ εκτελεί το πέναλτι, στέλνει τη μπάλα στην αριστερή γωνία αλλά ο πορτιέρε του Παναιτωλικού πέφτει σωστά και διώχνει!

37′ Πέναλτι για την Κέρκυρα! Ο Τσοκάνης φαίνεται μετά τη σέντρα του Γκόμες βρίσκει τη μπάλα πεντακάθαρα με το χέρι.

35′ Για πέναλτι διαμαρτύρεται ο Παναιτωλικός σε τράβηγμα πάνω στον Μάκο. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι το μεμπτό.

34′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Σέντρα του Ρέι, η μπάλα κοντράρει στον Σπίνουλα και πάει να κρεμάσει τον Κουτζαβασίλη αλλά σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

12′ Εκτέλεση φάουλ του Μάρκος Πάουλο από τα πλάγια, η μπάλα στην αγκαλιά του Κουτζαβασίλη.

Α.Ο.Κ. Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Ντιμιτρόφσκι, Ζαραδούκας, Σπίνουλας, Κεϊτά, Σιόντης, Ιωάννου, Κόντος, Ντιόγκο, Τουράμ.
Στον πάγκο για τους Φαίακες: Αραμπατζής, Ντιόγκο, Παμλίδης, Γρομητσάρης, Γεωργίου, Ονίλο.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Ρέι, Ρόσα, Λόπες, Παπαδόπουλος.
Στον πάγκο για τους Αγρινιώτες: Καβουσάκης, Παπάζογλου, Ροντρίγκες, Κουτρομάνος, Μπράβο, Μουνιός, Μαρκόβσκι