Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-2) Ολυμπιακός – Οι καλύτερες φάσεις

Μόλις ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο γήπεδο του Παναιτωλικού με τον Ολυμπιακό να επικρατεί με 0-2 τα γκολ ο Τσόρι στο πρώτο ημίχρονο και ο Ελιουνούσι λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού.

90+3′ Ο Καπίνο νικάει τον Κλέσιο σε τετ-α-τετ.

89′ Διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καπίνο έδιωξε το δυνατό σουτ του Ρόσα και στη συνέχεια ο Κλέσιο έστειλε την μπάλα άουτ.

79′ ΓΚΟΟΟΛ 0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Ο Ελιουνούσι το κυνήγησε και τελικά πέτυχε το γκολ με σκαστό σουτ το οποίο ξεγέλασε τον Κυριακίδη.

74′ Νέα προσπάθεια από τον Ελιουνούσι, που είδε την μπάλα να του στρώνεται έπειτα από το κόρνερ και την έστειλε άουτ.

74′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελιουνούσι δοκιμάζει σουτ στην κλειστή γωνία του Κυριακίδη, που διώχνει σε κόρνερ.

69′ Στο έδαφος Ανδρούτσος και Κλέσιο που ήρθαν γόνατο με γόνατο.

68′ Σουτ του Βασιλούδη, η μπάλα κόντραρε και δεν πήρε κατεύθυνση προς την εστία.

50′ Εξαιρετική ενέργεια του Κλέσιο, που κέρδισε φάουλ ύστερα από φράγμα του Ρέτσου. Έπρεπε να δεχτεί και κίτρινη κάρτα ο αμυντικός του Ολυμπιακού

Ένα ωραίο πρώτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να δημιουργούν τις δικές τους φάσεις, ωστόσο εκείνος που κατάφερε σε δεύτερο χρόνο να ανοίξει το σκορ ήταν ο Τσόρι για λογαριασμό του Ολυμπιακού.

42′ Γύρισμα του Ντε λα Μπέγια από τα δεξιά, ο Καρντόσο δεν πρόλαβε να μπει στην φάση.

37′ ΓΚΟΟΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1! Ο Καρντόσο σημάδεψε και πάλι το δοκάρι με κεφαλιά και στη συνέχεια ο Τσόρι πήρε το ριμπάουντ κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

35′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Έπειτα από ατομική ενέργεια του Ρέι, η μπάλα έφτασε στον Ρόσα που σούταρε πάνω απ’ την αντίπαλη εστία.

31′ Φάση για τον Παναιτωλικό , κεφαλιά του Κλέσιο μπλόκαρε εύκολα ο Καπίνο. Η φάση κακώς συνεχίστηκε αφού ο Κουτρομάνος που πήρε την μπάλα ήταν σε θέση οφσάιντ.

27′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Κλέσιο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω απ’ την εστία του Καπίνο.

26′ Σέντρα του Κλέσιο από τα δεξιά, αλλά ο Τσοκάνης δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την προβολή.

25′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσόρι ο διώχνει ο Κυριακίδης με γροθιές.

18′ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Ωραία κίνηση του Καρντόσο, αλλά το σουτ του σταμάτησε στο δοκάρι.

9′ Πρώτη φάση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Φιγκέιρας, ο Καρντόσο έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά.

6′ Επέστρεψε στο ματς ο Μάρτιντς. Δείχνει να είναι καλά

4′ Μίνι διακοπή καθώς ο Μάρτιντς βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από χτύπημα που δέχτηκε από τον Κόστα. Ο μέσος του Παναιτωλικού τον βρήκε άθελά του με το γόνατο στο κεφάλι.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος):Κυριακίδης, Κουτρομάνος, Χαντάκιας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Παπάζογλου, Λόπες, Ρόσα, Κλέσιο, Ρέι, Βακράκος

Oλυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Καπίνο, Φιγκέιρας, Ρέτσος, Μποτία, Ντε Λα Μπέγια, Μαρτίνς, Ρομαό, Τσόρι, Μάριν, Ελιουνούσι, Καρντόσο