Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-0) Α.Ο.Κ. Κέρκυρα

Ο Παναιτωλικός επικρατεί 1-0 της Κέρκυρας και πλέον είναι στο -3 από την 5η θέση
93′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα!
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
90‘ Κακή υπόδειξη οφσάιντ στον Μοράρ
88′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Ιταμπέλ, έξω ο Μάζουρεκ
79′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μπράβο, έξω ο σκόρερ Μπαρμπόσα
79′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Έξω ο Ρόλε, μέσα ο Γεωργακόπουλος
76‘ Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ
73′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός με πρόβλημα τραυματισμού ο Γεωργίου, μέσα ο Ζορμπάς
69′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Παμλίδης, μέσα ο Μενσά
65‘ Ωραία ενέργεια του Μπαρμπόσα που έφερε την μπάλα στο αριστερό, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και έδιωξε με δυσκολία ο Γιαννακόπουλος
63‘ Κίτρινη κάρτα και στον Μπαρμπόσα
62‘ Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο
60‘ Κίτρινη κάρτα στον Μοράρ γιατί σύμφωνα με τον διαιτητή δεν άφησε να εκτελεστεί φάουλ υπέρ της Κέρκυρας
59‘ Κίτρινη κάρτα σε Κυριακίδη και Μυτίδη για αψιμαχίες μετά την εκτέλεση ενός κόρνερ
55‘ Σουτ του Ρόλε έξω από την περιοχή, σωτήρια επέμβαση του Κυριακίδη
49‘ Ωραία συνεργασία των παικτών της Κέρκυρας, ο Ρόλε πήγε να κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Άργκους με καίριο τάκλιν απομάκρυνε
46‘ Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μάζουρεκ
46′ Έναρξη β’ ημιχρόνου
Λήξη α’ ημιχρόνου. Παναιτωλικός-Κέρκυρα 1-0
45’+1′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Κακή έξοδος του Γιαννακόπουλου με τον Μιχάι να παίρνει την κεφαλιά και σε ανυπεράσπιστη εστία, ο Μπαρμπόσα ανοίγει το σκορ με το κεφάλι! 1-0 για τους γηπεδούχους!
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
43‘ Πολύ κακό πρώτο ημίχρονο, χωρίς να έχει γίνει κάτι ουσιαστικό μπροστά στις δύο εστίες
36‘ Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Γεωργίου
30‘ Εκπληκτικό σουτ του Κρητικού από μακρινή απόσταση, ο Κυριακίδης με το χέρι απέκρουσε σε κόρνερ
25Πέναλτι ζητά η Κέρκυρα σε ανατροπή του Μιχάι στον Γεωργίου. Ο Γεωργίου τσίμπησε την μπάλα και με τη φόρα του ο Μιχάι τον ανέτρεψε. Μπορούσε να δοθεί πέναλτι
21‘ Κίτρινη κάρτα στον Κρητικό για σκληρό φάουλ στον Μάζουρεκ
19‘ Σουτ του Παμλίδη από μακρινή απόσταση, καμία τύχη, η μπάλα άουτ
15‘ Πολύ προσεκτικοί οι παίκτες των δύο ομάδων λόγω του αγωνιστικού χώρου, αφού η μπάλα κολλάει σε πολλά σημεία
10′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μάρκος Πάουλο, μέσα ο Βασιλούδης
9‘ Κεφαλιά του Αντέτζο, η μπάλα άουτ
Οριστικά δεν μπορεί να συνεχίσει ο αρχηγός του Παναιτωλικού.
6‘ Παραμένει εκτός ο Μάρκος Πάουλο και μάλλον δεν θα συνεχίσει
3‘ Πρόβλημα με τον Μάρκος Πάουλο στον αστράγαλο. Φαίνεται να πονά ο παίκτης του Παναιτωλικού
Έχει μαζέψει νερό το γήπεδο και μερικά σημεία κολλάει και η μπάλα. Δύσκολος ο αγωνιστικός χώρος για τις σημερινές προσπάθειες των παικτών
1‘ Πρώτο σουτ στο ματς από τον Μοράρ, η μπάλα άουτ
1′ Έναρξη του ματς
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
Βρέχει στο Αγρίνιο, μένει να φανεί αν έχει επηρεαστεί και ο αγωνιστικός χώρος
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης Α’ βοηθός: Τιμολέων Γεωργακόπουλος Β’ βοηθός: Δημήτρης Σαμοΐλης 4ος: Αριστομένης Κουτσιαύτης
Στον πάγκο της Κέρκυρας: Κουτζαβασίλης, Ζορμπάς, Μενσά, Αναστασίου, Μενικάλι, Γεωργακόπουλος, Ινάσιο
Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Σταματόπουλος, Κλέσιο, Βασιλούδης, Γιαννιώτης, Βακράκος, Ιταμπέλ, Μπράβο
Κέρκυρα (4-2-3-1): Γιαννακόπουλος – Σπίνουλας, Γρομητσάρης, Αντέτζο, Λέκοβιτς – Κρητικός, Αρτυματάς – Γεωργίου, Ρόλε, Μυτίδης – Παμλίδης
Παναιτωλικός (4-2-3-1): Κυριακίδης – Μύγας, Μιχάι, Άργκους, Μαρινάκης – Πάουλο, Μπεχαράνο – Μπαρμπόσα, Ντίας, Μάζουρεκ – Μοράρ
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Ο Παναιτωλικός είναι στη 10η θέση με 26 βαθμούς ενώ η Κέρκυρα είναι 14η με 18 βαθμούς
Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη πλευρά μετά τη νίκη τους κόντρα στον Απόλλωνα έχουν βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε ανοδική πορεία με τον Τραϊανό Δέλλα στον πάγκο τους ενώ μετρούν δύο σερί νίκες με Πλατανιά και Λεβαδειακό