Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-1) Αστέρας Τρίπολης

Το δεύτερο ημίχρονο είχε μόλις ένα γκολ αυτό του Μάσα μετά από απευθείας εκτέλεση φάση με το τοίχο του Παναιτωλικού να ανοίγει στα δυο, έχοντας ευθύνη. Ωστόσο, ήταν ένα ημίχρονο στο οποίο θα μπορούσαμε να δούμε πολύ περισσότερα γκολ και για τις δυο ομάδες, ίσως κάτι παραπάνω για τον Αστέρα Τρίπολης.

90+3′ Τρομερή χαμένη ευκαιρία του Παναιτωλικού για το 2-1 σε… νεκρό χρόνο! Ο Μάκος σέντραρε, ο Παπάζογλου έπιασε εξ επαφής την κεφαλιά, αλλά σημάδεψε μόλις άουτ.

89′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Χαμντανί έπιασε το βολέ, αλλά ο Κυριακίδης είπε ξανά όχι με εντυπωσιακό τρόπο, ενώ ο Μανιάς σημάδεψε άουτ με κεφαλιά-ριμπάουντ που πήρε.

82′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάσα εκτελεί ακόμη ένα φάουλ για το δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει από πολλά σώματα, καταλήγει στον Μπέρτο, ο οποίος κοντρολάρει, αλλά εξ επαφής δεν μπορεί να νικήσει τον Κυριακίδη, ο οποίος κρατάει το 1-1.

69′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ, 1-1! Ο Μάσα εκτέλεσε νέο φάουλ (κάθε στημένο του… μυρίζει) το τείχος… άνοιξε και η μπάλα κατέληξε με εντυπωσιακό τρόπο στα δίχτυα του Παναιτωλικού για το 1-1.

68′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό Ο Ρέις μπήκε στην περιοχή του Αστέρα, έκανε γιο-γιο τους προσωπικούς του αντιπάλους, αλλά το τελειώμα του με το αριστερό δεν ήταν καλό και σημάδεψε ψηλά άουτ. Έχασε την ευκαιρία να κλειδώσει τους τρεις βαθμούς η ομάδα του Χάβου.

66′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα που έχει αναλάβει τα ηνία του αγώνα Ο Μάσα εκτελεί εντυπωσιακά το φάουλ έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά ο Κυριακίδης… εκτινάσσεται και το βγάζει!

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μάσα, ο Μανιάς πήδηξε ανενόχλητος στην καρδιά της άμυνας του Παναιτωλικού, έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Κυριακίδης με εντυπωσιακό τρόπο του είπε «όχι»! Παραμένει το 1-0 στο Αγρίνιο…

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η απογευματινή αναμέτρηση στο γήπεδο του Παναιτωλικού αφού η ομάδα του Μάκη Χάβου προηγήθηκε μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άλβαρο Ρέι με τη μπάλα να βρίσκει στο κεφάλι του Ιωαννίδη και από εκεί στα δίχτυα του Ντοναρούμα.

42′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο έχει κερδίσει ο Παναιτωλικός, μετά από πανέμορφη ενέργεια του Ρέι κι ενώ χρειάστηκε φάουλ για να τον σταματήσουν οι Αρκάδες.

39′ Εκτέλεση φάουλ από τον Μάσα, ο Τσουκαλάς πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, όμως, δεν μπορεί να βρει στόχο…

25′ Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Κεφαλιά-πάσα του Ιγκλέσιας για τον Ιωαννίδη, αυτός σούταρε από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά σημάδεψε πάνω από τα δοκάρια του Παναιτωλικού!

14′ Σουτ του Μάρκος Πάουλο για τον Παναιτωλικό, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

4′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 1-0! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρέι από μακριά, η μπάλα χτυπάει στο κεφάλι του Ιωαννίδη που ήταν στο τείχος, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του Αστέρα!

Ωραία κάθετη για τον Μανιά, αποφεύγει τον Κυριακίδη, βγαίνει όμως αρκετά πλάγια και τελικώς η άμυνα του Αστέρα απομάκρυνε σε κόρνερ το γύρισμα του Έλληνα φορ.

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μύγας, Τσοκάνης, Κούσας, Ροντρίγκες, Μπράβο, Μάρκος Πάουλο, Ρέι, Λόπες, Βασιλούδης, Παπαδόπουλος

Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Καβουσάκης, Μουνιός, Ρόσα, Παπάζογλου, Μάκος, Μαρκόφσκι, Ρότσα

Αστέρας Τρίπολης: Ντοναρούμα, Γιαννούλης, Μπέρτος, Γκαϊντουτσίκ, Σελίν, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας, Μάσα, Φαρίνια, Ιωαννίδης, Μανιάς

Στον πάγκο του Αστέρα: Αθανασιάδης, Τσιλιανίδης, Κυριακόπουλος, Κώτσιρας, Καλτσάς, Τριανταφυλλόπουλος, Χαμντανί