Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-2) Πλατανιάς

Μία προσωπική ενέργεια του Άλβαρο Ρεϊ ήταν αυτή που έβαλε τον Παναιτωλικό και πάλι στο παιχνίδι, αφού νωρίτερα ο Καρυπίδης με κεφαλιά είχε γράψει το 0-2 για τον Πλατανιά. Όμως, στα τελευταία λεπτά όσο κι αν πίεσαν οι παίχτες του Μάκη Χάβου δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το συγκεκριμένο παιχνίδι.

81′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΕΪ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1! Ο άσος του Παναιτωλικού περνά όποιον βρίσκει μπροστά του και με πλασέ μειώνει στο σκορ

79′ Σουτ του Αποστολόπουλου, καλή επέμβαση του Κυριακίδη

55′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ με κεφαλιά του Καρυπίδη! Κόρνερ του Γιορέντε, πρώτη κεφαλιά του Μανούσου, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον αμαρκάριστο Καρυπίδη που με κεφαλιά κάνει το 0-2!

54′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Χαντάκιας έκανε την προβολή από το κόρνερ, πάνω στη γραμμή απέκρουσε ο Γιορέντε

53′ Κόρνερ που παραχωρεί ο Μπανανά σε δυνατό γύρισμα του Πάουλο

Ένα πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες ευκαιρίες ομάδες, για τις δυο ομάδες. Δυστυχώς, το τάκλιν του Χαντάκια ήταν ικανό να δώσει στον Μανούσο και κατ’ επέκταση στον Πλατανιά την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

27′ ΓΚΟΛ Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ! Εύστοχη εκτέλεση από τον Μανούσο

26′ Πέναλτι για τον Πλατανιά σε τάκλιν του Χαντάκια στον Μανούσο. Σωστή υπόδειξη από τον Καραντώνη

24′ Τρομερή απόκρουση του Σωτηρίου σε σουτ του Μάρκος Πάουλο από μακριά

24′ Σέντρα του Μανούσου από δεξιά, κεφαλιά του Σίγκνεβιτς και η μπάλα καταλήγει άουτ

14′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Από το κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Μαρκόφσκι, πασάρει στον αμαρκάριστο Κούσα, αλλά απομακρύνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή ο Μπανανά

13′ Πολύ καλό σουτ του Ρότσα, η μπάλα κόρνερ έπειτα και από κόντρα σε αμυντικό του Πλατανιά

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Κλέσιο, Ρότσα, Κούσας, Χαντάκιας, Μάκος, Πάουλο, Λόπες, Μπράβο, Ρόσα, Μαρκόβσκι.
Στον πάγκο: Καβουσάκης, Ροντρίγκες, Κουτρομάνος, Μουνιός, Παπαδόπουλος, Ρέι

Η ενδεκάδα του Πλατανιά: Σωτηρίου, Βάντερσον, Κάργας, Μπανανά, Στάθης, Καρυπίδης, Στανισάβλιεβιτς, Γιορέντε, Μουνάφο, Μανούσος, Σίγκνεβιτς.
Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Παπανικολάου, Γουνδουλάκης, Μαραγκός, Ντεβέσα, Αποστολόπουλος, Πριντέτα