Τέλος παιχνιδιού: Ξάνθη (2-0) Παναιτωλικός (Βίντεο)

Το σκορ αδικεί την εμφάνιση των παιχτών του Παναιτωλικού μιας και η ομάδα του Μάκη Χάβου ήταν αυτή που είχε τις διπλάσιες τελικές προσπάθειες, ωστόσο, η Ξάνθη ήταν εκείνη που κατάφερε να πετύχει δυο τέρματα.

Ξάνθη – Παναιτωλικός 2-0 από dnaofsports-gr

90’+1′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο, η μπάλα πέρασε άουτ.

85′ Σουτ του Ροντρίγκες, η μπάλα πέρασε άουτ.

82′ Ο Κίκε στη θέση του Τριάδη.

81′ Σουτ του Λουσέρο, η μπάλα πέρασε άουτ.

71′ Κίτρινη στον Χαντάκια.

70′ Ο Μπρίτο στη θέση του Κάστρο.

70΄Ο Χαντάκιας στη θέση του Κλέσιο.

67′ Ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ την εκτέλεση φάουλ του Μάζουρεκ.

65′ Ο Βσσιλούδης αντί του Ρόσα.

62′ O Ρότσα στη θέση του Μάρκος Πάουλο.

60′ Ο Ρότσε «έστρωσε» στον Τριάδη μέσα στη περιοχή του Παναιτωλικού και εκείνος μόνος του πλάσαρε εύστοχα.

58′ Ο Ντε Λούκας στη θέση του Μεχία.

53′ Παράλληλη του Ρόσα, ο Μάζουρεκ και ο Μαρκόβσκι δεν μπόρεσαν να μπουν στη πορεία της μπάλας και μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.

49′ Ο Μάζουρεκ μπήκε με ωραία κίνηση μέσα στη περιοχή της Ξάνθης, αλλά δεν έκανε καλό «τελείωμα».

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με την Ξάνθη να προηγείται από το 27′ με γκολ του Κάστρο ενώ ο Παναιτωλικός είχε τις ευκαιρίες πολύ νωρίτερα να βρεθεί εκείνος μπροστά στο σκορ.

Ξάνθη – Παναιτωλικός 1-0 από dnaofsports-gr

45′ Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα πέρασε άουτ.

42′ Ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε την κοντινή κεφαλιά του Μαρκόβσκι, που λανθασμένα υποδείχθηκε σε θέση οφ σάιντ.

42′ Κίτρινη στον Μεχία.

36′ Ο Μαρκόβσκι βγήκε μόνος του απέναντι στον Ζίβκοβιτς, αλλά έκανε πολύ κακό τελείωμα.

1-0. 27′ Ο Τριάδης βρήκε τον Μπαξεβανίδη, που έκανε ωραία σέντρα και ο Κάστρο με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τσέναμο.

24΄Παραλίγο αυτογκόλ για υπέρ της Ξάνθης, όταν ο Μαρκόβσκι σε προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα, την έστειλε κόρνερ ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάτι του Τσέναμο που είχε φόρα προς την αντίθετη πλευρά.

21′ Οι Πάρρας, Κλέσιο, Μάζουρτεκ έπαιξαν ωραία τη μπάλα, ο Μαρκόβσκι έγινε τελικός αποδέκτης της μπάλας και πλάσαρε εύστοχα, όμως ο έμπειρος φορ ήταν για λίγο εκτεθειμένος και το γκολ του ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

21′ Κιτρινη ο Ροντρίγκες

20′ Ο Μεχία δεν μπόρεσε να βρει τον Λουσέρο μέσα στη περιοχή του Παναιτωλικού, που είχε περάσει σε θέση φορ

16′ Σουτ του Μεχία μέσα από τη περιοχή του Παναιτωλικού, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

6′ Κεφαλιά του Ροντρίγκες, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

5′ Σουτ του Παρρά, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

Η σύνθεση της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Σβάρνας, Σιλά, Καμαρά, Λουσέρο, Μεχία, Τριάδης, Ρότσε, Κάστρο.

Η σύνθεση του Παναιτωλικού: Τσενάμο, Κλέσιο, Ροντρίγκες, Μιχάι, Τσοκάνης, Μπράβο, Πάουλο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Παρράς, Μαρκόβσκι.