Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Λεβαδειακός (1-1) Παναιτωλικός

Λήξη του πρώτου μέρους. Λεβαδειακός και Παναιτωλικός είναι ισόπαλοι, 1-1, χάρη στα γκολ των Μοράρ (πέναλτι) και Μαρκόφσκι. Ο Μαρκόφσκι δεν πανηγύρισε το γκολ της ισοφάρισης, καθώς μέχρι τον Δεκέμβριο αγωνιζόταν στον Παναιτωλικό.

43′ Μεγάλη φάση για τον Λεβαδειακό! Εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο από τα δεξιά, η άμυνα του Παναιτωλικού… χάνει τον Λεονάρντο, αυτός πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά σημαδεύει ψηλά άουτ!

40′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόσα του Παναιτωλικού.

39′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ, 1-1! Εξαιρετική μπαλιά του Σουμπίνιο από τον άξονα για τον Μαρκόφσκι, ο οποίος είχε “ξεχαστεί” στην καρδιά της του Παναιτωλικού κι αφού στόπαρε ωραία, στη συνέχεια εκτέλεσε υποδειγματικά τον Κυριακίδη για την… άμεση απάντηση.

37′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 0-1! Ο Μοράρ, που κέρδισε το πέναλτι, ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ για τους Αγρινιώτες μέσα στη Λιβαδειά.

36′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Τραγικό λάθος του Τσαμπούρη, δεν γυρίζει σωστά πίσω την μπάλα για τον Επασί. Ο Μοράρ μπαίνει… σφήνα στην φάση και ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού τον ανατρέπει.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη του Λεβαδειακού.

32′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακριά του Σουμπίνιο, πολύ κακό το τελείωμά του..

28′ Κίτρινη κάρτα στον Νίκα του Λεβαδειακού. Την γλίτωσε σε πρώτη φάση, αλλά υπέπεσε σε back to back επικίνδυνο μαρκάρισμα και τελικώς κιτρινίστηκε.

25′ Διαγώνιο σουτ του Ντίας, απελπιστικά άουτ η μπάλα.

22′ Πρώτη φάση για τον Παναιτωλικό. Ωραίο γύρισμα του Μύγα από τα δεξιά στην καρδιά της άμυνας του Λεβαδειακού, ο Μάζουρεκ κάνει το σουτ με τη μία, αλλά σημαδεύει απευθείας την αγκαλιά του Επασί.

17′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Ο Σουμπίνιο εκτέλεσε το φάουλ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού του Κυριακίδη. Παραμένει το 0-0.

16′ Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Λεβαδειακό. Πάνω στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής του Παναιτωλικού θα στηθεί η μπάλα.

8′ Ο Λεονάρντο βρίσκει δίχτυα με καρφωτή κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ, ωστόσο υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Σωστή η απόφαση.

7′ Σέντρα-σουτ του Τσαμπούρη από διαγώνια θέση, δεν βρίσκει στόχο.

Λεβαδειακός: Επασί, Λεονάρντο, Αντιλέχου, Νίκας, Τσαμπούρης, Μητρόπουλος, Σουμπίνιο, Φαβάρο, Καθάριος, Γιακουμάκης, Μαρκόφσκι

Στον πάγκο των Βοιωτών: Σωτηρίου, Ιωαννίδης, Καραχάλιος, Ζαραδούκας, Τριποτσέρης, Νουάνκο, Σαβαντογκό

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Χαντάκιας, Μύγας, Σοάρες, Μαρινάκης, Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο, Ρόσα, Μοράρ, Μάζουρεκ, Ντίας

Στον πάγκο των Αγρινιωτών: Σταματόπουλος, Βασιλούδης, Γιαννιώτης, Μπαρμπόσα, Βακράκος, Κλέσιο, Νταλακούρας