Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) Λεβαδειακός

Ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ το πρώτο ημίχρονο στο Αγρίνιο, με τον Παναιτωλικό να έχει την υπεροχή, δημιουργώντας σωρεία ευκαιριών και τον Επασί να αποδεικνύεται φύλακας-άγγελος για την ομάδα του Λεβαδειακού, έχοντας πει όχι σε αρκετές περιπτώσεις.

45’+1′ Κίτρινη κάρτα για τον Μάρκος Πάουλο.

45′ Άθελά του ο Ζαραδούκας έχει χτυπήσει τον Κλέσιο στο αριστερό του χέρι. Βγήκε για τις πρώτες βοήθειες και επέστρεψε ο παίκτης του Παναιτωλικού.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Νιάς για καθυστέρηση.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη.

38′ Τι πήγε να βάλει ο Μάζουρεκ! Ο Αργεντινός έκανε τη σέντρα-σουτ από αριστερά, η μπάλα πήρε φάλτσα και λίγο έλειψε να «κρεμάσει» τον Επασί, που έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ!

37′ Νέο σουτ από τον Μάζουρεκ, ψηλά η μπάλα, άουτ.

31′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Πρώτο λάθος στην άμυνα του Λεβαδειακού, η μπάλα στρώνεται στον Μαρινάκη, που σουτάρει, σπουδαία απόκρουση από τον Επασί!

28′ Σουτ του Μάζουρεκ έξω από την περιοχή, περνάει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

26′ Πρόβλημα για τον Τσαμπούρη, μικρή διακοπή στο παιχνίδι. Δεν φαίνεται να έχει κάτι, ζαλίστηκε, απλά, έπειτα από εναέρια μονομαχία.

25′ Ο Επασί βγαίνει από τη μεγάλη περιοχή του και σε ρόλο… λίμπερο, σώζει τον Λεβαδειακό προ του Μάζουρεκ.

22′ Ο Μάζουρεκ πέφτει στη μεγάλη περιοχή από μαρκάρισμα του Μητρόπουλου, δεν υπάρχει τίποτα, παρά τις διαμαρτυρίες του Αργεντινού.

16′ Ξαφνικό σουτ από τον Μάζουρεκ, κανένα πρόβλημα για τον Επασί.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Από 40 μέτρα, ο Μάρκος Πάουλο εκτελεί άψογα φάουλ, ο Επασί διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ. Πρώτο στο παιχνίδι.

8′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Το γέμισμα του Μαρινάκη κατέληξε στον Ντίας, που έπιασε το σουτ από δεξιά, ο Μάζουρεκ έβαλε την κόντρα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

3′ Φάουλ σε καλό σημείο για κάποια σέντρα για τους γηπεδούχους. Εκτελεστής ο Ρότσα.

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Τριποτσέρης, Λεονάρντο, Μεντί, Ζαραδούκας, Τσαμπούρης, Νιασέ, Μητρόπουλος, Μπραντάο, Σίλβα, Γιουσούφ

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Ρότσα, Μαρινάκης, Μόρας, Μιχάι, Μπεχεράνο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Ντίας