Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-1) Α.Ε.Κ.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο του Παναιτωλικού με 2.000 περίπου θεατές, παρά το τσουχτερό κρύο, να βρίσκονται στο πλευρό των παιχτών του Μάκη Χάβου και περίπου 150 οπαδοί της Ένωσης.

45′ ΓΚΟΟΛ 0-1 Η Α.Ε.Κ.! Ο Λάζαρος νίκησε τον Κυριακίδη!

44′ Πέναλτι για την Α.Ε.Κ. Ο Λάζαρος εκτέλεσε φάουλ, ο Κονέ βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από τράβηγμα του Μιχάι και ο Ζαχαριάδης έδειξε την άσπρη βούλα. Σωστή απόφαση. Είδε και την κίτρινη κάρτα ο αμυντικός του Παναιτωλικού.

40′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, γύρισε την μπάλα, ο Μοράρ την βρήκε με το κεφάλι αλλά δεν πήρε πορεία προς την εστία και στη συνέχεια ο Κλέσιο με δυνατό σουτ την έστειλε άουτ.

36΄Λάθος υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Γκάλο. Ο μπακ της ΑΕΚ ήταν εκτεθειμένος όμως η μπάλα έφτασε σε εκείνον από γύρισμα του Μάρκος Πάουλο.

34΄Κεφαλιά του Λάζαρου ύστερα από σέντρα του Γκάλο, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Κυριακίδης.

28′ Σωστή υπόδειξη του Λάζαρου για οφσάιντ.

27′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο έσπασε κάθετα και πάλι στον Λάζαρο, ο οποίος είδε ξανά την Κυριακίδη να τον νικάει στο τετ-α-τετ.

24′ Κεφαλιά του Μόρα, ύστερα από φάουλ του Μάζουρεκ, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Λόπες για κράτημα στον Χαντάκια. Σωστή.

21′ Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Χαντάκιας. Το παιχνίδι συνεχίζεται.

20′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο έσπασε στον Λάζαρο, ο οποίος βγήκε απέναντι στον Κυριακίδη από πλάγια θέση όμως έκανε κακό πλασέ κι έστειλε την μπάλα πάνω του. Η φάση δεν έπρεπε πάντως να συνεχιστεί, αφού στο ξεκίνημά της είχε προηγηθεί φάουλ του Λαμπρόπουλο στον Μόρα.

17′ Καθοριστικό κόψιμο του Μπακάκη στον Μοράρ, πριν προλάβει να κάνει το κοντρόλ και να κοιτάξει το τέρμα.

17΄ Σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κυριακίδης.

12′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάζαρου, η μπάλα πέρασε το τείχος αλλά έφυγε αρκετά άουτ.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Ρότσα για τράβηγμα στον Μπακασέτα. Σωστή.

9′ Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Λάζαρο.

7′ Κίτρινη κάρτα στον Κονέ, ο οποίος έχασε το κοντρόλ και στη συνέχεια αναγκάστηκε να ρίξει στο έδαφος με έξυπνο φάουλ τον Μάζουρεκ. Σωστή.

5′ Γέμισμα του Λόπες προς την περιοχή, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Κυριακίδης.

3′ Πρώτη τελική για τον Παναιτωλικό. Ο Ρότσα προσπάθησε να γυρίσει μέσα στην πολυκοσμία, έπιασε το σουτ αλλά έστειλε την μπάλα αρκετά άουτ.

2′ Επικίνδυνη σέντρα του Ντίας, έδιωξε ο Λαμπρόπουλος πριν προλάβει να μπει στη φάση ο Μοράρ.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Μιχάι, Ρότσα, Μοράρ, Μάρκος Πάουλο, Μάζουρεκ, Τσοκάνης, Ντίας, Κλέσιο, Μόρας, Χαντάκιας

Στον πάγκο: Τσενάμο, Νταλακούρας, Μαρινάκης, Μύγας, Ροντρίγκες, Βακράκος, Ρόσα

Α.Ε.Κ. (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Γαλανόπουλος, Κονέ, Μπακασέτας, Λόπες, Λάζαρος, Αραούχο

Στον πάγκο: Τσιντώτας, Γιαννούτσος, Τζανετόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Κλωναρίδης, Γιακουμάκης, Αντωνίου