Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) Παναθηναϊκός

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να προηγείται με το γκολ του Μάζουρεκ από το 190 λεπτό, με τον Παναθηναϊκό να προσπαθεί να αντιδράσει, ωστόσο χωρίς αποτέλεσμα.

45’+1′ Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον.

41′ Λίγο έλειψε να ισοφαρίσει με… αυτογκόλ ο Παναθηναϊκός! Ο Χίλιεμαρκ εκτέλεσε φάουλ, με τον Ρότσα να παίρνει τη κεφαλιά προς τα πίσω και τον Κυριακίδη να μην αιφνιδιάζεται… στο τσακ!

40′ Δεν γίνονται αυτά! Ο Βιγιαφάνιες βγάζει μυθική μπαλιά στον Λουντ, αλλά ο Φινλανδός πατάει την μπάλα και χάνει το τετ-α-τετ!

39′ Κακό σουτ από τον Άλτμαν…

36′ Ωραία έμπνευση από τον Μολίνς, που σούταρε αστραπιαία, πριν η μπάλα χτυπήσει στο έδαφος, αλλά έφυγε άουτ…

34′ Κεφαλιά του Μολίνς από το σημείο του πέναλτι, έβγαλε ο Κυριακίδης, αλλά δεν υπάρχει φάση, καθώς ο Κομίνης καταλογίζει φάουλ του Σουηδού για σπρώξιμο.

30′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναιτωλικό. Για σέντρα…  Πάνω στον Βιγιαφάνιες η μπάλα, απομακρύνει ο Γιόχανσον.

22′ Ο Μολίνς κάνει τη χειρότερη δυνατή επιλογή, σουτάροντας από πολύ πλάγια αριστερά και ενώ οι συμπαίκτες του περίμεναν σέντρα.

19′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 1-0! Απίστευτο γκολ για τους γηπεδούχους! Ο Ρόσα «αδειάζει» τον Χίλιεμαρκ από αριστερά, «σερβίρει» τον Mάζουρεκ και ο Αργεντινός, με ένα ασύλληπτο σουτ, πετυχαίνει το πρώτο του γκολ στην Ελλάδα, ανοίγοντας το σκορ στο Αγρίνιο!

15′ Δεύτερο κόρνερ στο ματς και αυτό για τον Παναιτωλικό – Επικίνδυνα εκτελεσμένο, απομάκρυνε η άμυνα του Παναθηναϊκού…

13′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό – Δεν κατάφερε να περάσει την μπάλα από το τείχος ο Λουντ, που ανέλαβε την εκτέλεση.

8′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Τρομερή ενέργεια του Βιγιαφάνιες από δεξιά, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, αλλά δεν «σέρβιρε» σωστά και ο Μαρινάκης απομάκρυνε! Ο Μολίνς περίμενε για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!

5′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Πρώτο στο παιχνίδι… Σέντρα-σουτ από αριστερά, καμία τύχη… Άουτ η μπάλα.

2′ Σωστό το οφσάιντ στον Μολίνς…

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Χουλτ, Μολέδο, Κουρμπέλης, Γιόχανσον, Σιλά, Χίλιεμαρκ, Βιγιαφάνιες, Λουντ, Άλτμαν, Μολίνς.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Μόρας, Μιχάι, Μαρινάκης, Ρότσα, Μπεχεράνο, Πάουλο, Μάζουρεκ, Κλέσιο, Ρόσα και Ντίας.