Τέλος πρώτου ημιχρόνου: ΠΑΣ Λαμία 1964 (0-2) Παναιτωλικός

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λαμίας με τον Παναιτωλικό να προηγείται με τα γκολ των Ρόσα και Ντίας στο 12ο λεπτό και στο 24ο λεπτό, αντίστοιχα.

43′ Δυνατό σουτ του Μπλάζιτς, πάνω από την εστία του Τσέναμο η μπάλα.

42′ Και δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βουό στη θέση του Κουκόλη.

40′ Ο Αναστασόπουλος κάνει τώρα ένα δολοφονικό τάκλιν και θα δει κίτρινη κάρτα. Και πάλι καλά να λέει…

32′ Κίτρινη κάρτα στον Μόρα.

29′ Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αναστασόπουλος αντί του Κουτρομάνου στο παιχνίδι.

28′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μάζουρεκ «χόρεψε» τους πάντες στην άμυνα της Λαμίας, σούταρε, μεγάλη επέμβαση του Παπαδόπουλου, αποτρέπει το 0-3!

24′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 0-2! Αντεπίθεση για σεμινάριο από τους Αγρινιώτες, έκρυψαν την μπάλα, με τον Ντίας να την… εμφανίζει στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, με το τέταρτο τέρμα του στη Σούπερ Λίγκα!

22′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Πολύ δύσκολο, ευθύβολο σουτ από τον Βασιλαντωνόπουλο, από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Εκτός αγώνα ο Μάζουρεκ με πρόβλημα τραυματισμού!

14′ Κίτρινη κάρτα στον Όμο για φάουλ από πίσω στον Μάζουρεκ.

12′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 0-1! Τρομερό κενό στην άμυνα της Λαμίας, ο Μαρινάκης θα βγάλει τη σέντρα από δεξιά, ο Ντίας, ολομόναχος στη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων, κάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι, με τον Ρόσα να παίρνει το… ριμπάουντ και, με κεφαλιά, να ανοίγει το σκορ για τους Αγρινιώτες!

2′ Καλή στιγμή για τη Λαμία. Γύρισμα του Μπλάζιτς από δεξιά, πέφτει και διώχνει με τις γροθιές ο Τσέναμο.

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Κουτρομάνος, Ασίγκμπα, Κουκόλης, Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Πίτι, Ακόστα, Βάντερσον

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μελίσσας, Καραγιάννης, Τσούκαλος, Βουό, Αναστασιάδης, Μπουλούλης, Αναστασόπουλος

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Τσέναμο, Μαρινάκης, Μιχάι, Μόρας, Ρότσα, Μπεχαράνο, Πάουλο, Ντίας, Ρόσα, Μάζουρεκ, Μοράρ

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κυριακίδης, Κλέσιο, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μύγας, Μαρκόβσκι, Γιαννιώτης