Θρίαμβος του Νέου Αμφίλοχου στο Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας!

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ ο Νέος Αμφίλοχος καλύτερος ειδικά στο Β’ ημίχρονο και στην παράταση πήρε την νίκη και την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας στην παράταση με σκόρ 2-4 (2-2 καν.αγώνας) από την πολύ καλή ομάδα του θριάμβου Σερβιανών που από την νέα χρονιά θα αγωνίζεται στα σαλόνια της Γ’ Εθνικής.

Το σκορ άνοιξε 1-0 για τον θρίαμβο στο 33′ ο Τσιαφίτσας με πλασέ. Στο 50′ ο Χριστογιάννης ισοφάρισε για τον Νέο Αμφίλοχο σε 1-1 με δυνατό σούτ. Στο 57′ ο Τσούνης που πέτυχε χαρτ τρικ με κεφαλιά σημειώνει το 1-2 και λίγα λεπτά αργότερα ο Ρηστάνης ισοφαρίζει σε 2-2 και με αυτο το τελικό σκορ ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση οποί εκεί σφράγισε την μεγάλη νίκη πρόκριση ο Αποστόλης Τσούνης με 2 γκολ .Αρχικά στο 94′ με εκπληκτικό σουτ νικάει τον Κυρικλίδη και στο φινάλε της αναμέτρησης 120′ με κοντινό πλασέ διαμορφώνει το τελικό σκορ 2-4
Την νίκη πρόκριση οι ποδοσφαιριστές του Νέου Αμφίλοχου την αφιερώνουν στον προπονητή Θεόδωρο Παπαχρήστο που απουσίαζε λόγω ίωσης από τον πάγκο και χρέη προπονητή ανέλαβε ο Βοηθός Ηρακλής Στασινός και τον περιμένουμε να επιστρέψει να οδηγήσει την ομάδα μας σε νέες επιτυχίες και στον πρόεδρο της ομάδας Μάρκο Φουρλάνη για την ονομαστική του εορτή.

Θρίαμβος Σερβιανών: Κυρικλίδης, Μπάλλας, Κομπίλας, Τζίμας, Βραχνός, Γιάκος (95′ Βύζας), Σκούφης, Τσιαφίτσας (65′ Μουζακίτης), Ρηστάνης (78′ Αλεξίου), Ηλίας, Διαμαντόπουλος

Νέος Αμφίλοχος (Ηρ. Στασινός): Ρόκκος, Κωστακιώτης (46′ Κολοβάκης), Χριστογιάννης, Κοκώνης, Μαλής, Ζωτάι (88′ Λίλα),Τσιούνης, Κούσης (69′ Νικολογιάννης), Τόσκα (46′ Δράκος), Νάκος, Λαγοπάτης.