Β’ ΕΠΣ Νομού Αιτ/νίας: Απίστευτος πανηγυρισμός από οπαδό του Α.Ο. Πενταλόφου! (Βίντεο)

Στα γήπεδα της Αιτωλοακαρνανίας κατά καιρούς συμβαίνουν αστεία περιστατικά που κάνουν τον γύρο του διαδικτύου, αυτή τη φορά πρωταγωνιστής είναι ένας οπαδός τοπικής ομάδας και έχει πολύ γέλιο!

Στα τοπικά ντέρμπι των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων του νομού Αιτωλοακαρνανίας κυριαρχεί η ένταση, το συναίσθημα, οι συγκινήσεις και τα απρόοπτα. Αυτή είναι άλλωστε η μαγεία του τοπικού ποδοσφαίρου!

Μια από αυτές τις αναμετρήσεις είναι και το γειτονικό παιχνίδι Εθνικός Γουριάς – Α.Ο. Πενταλόφου με παίκτες, προπονητές και κόσμο να ζουν με αγωνία το ματς μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Αυτή τη φορά, στη κατηγορία Β’ ΕΠΣΝΑ, ενώ ο Εθνικός Γουριάς προηγούνταν με 1-0, ο Α.Ο. Πενταλόφου ισοφάρισε στο 70ο λεπτό με έναν εκ των… φανατικών οπαδών του να «αρρωσταίνει» με το τέρμα της ομάδας του.

Ο ηλικιωμένος κύριος άρχισε να χτυπιέται σε κολόνες και πατώματα και να πανηγυρίζει σαν τρελός για αρκετά λεπτά το γκολ της ισοφάρισης. Φανταστείτε να έκανε την ολική ανατροπή η ομάδα του, ακόμα εκεί θα ήτανε!