Β’ Εθνική: Τέταρτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Α.Ο. Αγρινίου

Την 4η νίκη της στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου, που επικράτησε στο κλειστό του Δ.Α.Κ. Αγρινίου του Φαίακα Κέρκυρας με 81 – 77.

Η ομάδα μας στο ξεκίνημα έμεινε πίσω στο σκορ, όμως μείωσε τη διαφορά στους 2 στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ο Φαίακας πήρε προβάδισμα 8 πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά στο 30ο λεπτό η ομάδα μας μείωσε στους 2. Στα τελευταία λεπτά οι παίκτες μας ήταν εύστοχοι και ψύχραιμοι και πήραν μικρή διαφορά, την οποία κράτησαν ως το τέλος φτάνοντας στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 17 – 25, 20 – 14, 20 – 20, 24 – 18.

Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτικίδης.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 14, Μιχάλογλου 7(1), Καπινιάρης 19(2), Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 17(2), Μήτσου 12, Ψαράς 10(3), Σταμίρης.

Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Παναγιώτης Κοντογιάννης): Γρίψιος 13(1), Ματενίδης 3(1), Νεδέλκος, Σιώπης 10(2), Σπιτιέρης 3(1), Πεταλωτής 19(2), Περούλης 29(4), Νίκας, Μαγκανάς, Ταουσάνης, Χατζόπουλος, Αυγερινός.