Χάνει έδαφος για τη δεύτερη θέση η Γυμναστική Εταιρεία Αγρινίου

Η Βόνιτσα κέρδισε την Γ.Ε.Αγρινίου με 79-73 και μπήκε στην διεκδίκηση της δεύτερης θέσης. Η ομάδα του Αγρινίου ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 0-12 αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν σε 21-26 στην πρώτη περίοδο.

Το ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες 40-40 και η μάχη συνεχίστηκε καθ’όλη την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου με την Βόνιτσα πιο εύστοχη στο τέλος να παίρνει την νίκη με 79-73. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Κακιούζης με 24 πόντους ενώ 19 είχε ο Θειακός και 16 ο Σολδατος. Από την ΓΕΑ ο Σταμουλάκης είχε 16 πόντους με τέσσερα τρίποντα με τους Σταμούλη και Γεωργούλα να προσθέτουν από 14 και τον Σταυρόπουλο 12. Δεν αγωνίστηκε ο Πέρλης για την Βόνιτσα και οι Τασόπουλος και Ρέντζιος για τους φιλοξενούμενους.

Δεκάλεπτα: Α:21-26 Β:19-14 Γ:18-16 Δ:21-17

Βόνιτσα(Ζαβιτσάνος): Κακιούζης 24(6), Κοντογιάννης 12, Τζέφριος 2, Χάχαλος, Γεωργάκης 6, Σολδάτος 16(2), Κουτουρίνης, Μπαλαμώτης, Μαζαράκης, Σπηλιάς, Θειακός 19

Γ.Ε.Αγρινίου(Σταμάτης): Γυφτάκης, Τάγκας 9, Λιόκαυτος, Σταμουλάκης 16(4), Σταμούλης 14(2), Δάρλας 8(2), Σταυρόπουλος 12, Τσώλος, Γεωργούλας 14(2), Αυφαντοπουλος, Βούλγαρης