Χάντμπολ: «Black Out» στην Πτολεμαΐδα για την Προοδευτική Αγρινίου

Την πρώτη φετινή ήττα με σκορ 36 – 24 γνώρισε η ομάδα μας στην Πτολεμαΐδα από τον τοπικό Αρίων για την 5η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής.

Η ομάδα μας πάλεψε για ένα ημίχρονο και παρά τα πολλά χαμένα σουτ αλλά και τα 3 πέναλτι έβρισκε λύσεις να βρίσκεται κοντά στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 19 – 14.

Το δεύτερο ημίχρονο που ήταν το χειρότερο τη φετινή σεζόν εκτόξευσε τη διαφορά από τα 5 τέρματα στα 12 και έτσι ήρθε το τελικό 36 – 24.

Η ήττα μπορεί να έφερε προβληματισμό, όμως υπάρχει χρόνος και διάθεση για να διορθωθούν οι αδυναμίες που φανερώθηκαν, αρχής γενομένης από τον εντός έδρας αγώνα με τον Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ το Σάββατο 28/1/2017 ώρα 16:00 στο ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ.

Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι κ.κ Μαυρίδης και Τομίδης οι οποίοι ήταν άριστοι.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-2, 7-4, 13-7, 19-14, 20-16, 26-16, 28-19, 31-19, 34-21, 36-24.

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Πασιαλής Δημήτρης): Τατσίδης, Τζίτζιος(4), Κόλλιας(3), Θεοχαρίδης, Νικολαΐδης(10), Αβραμίδης(4), Χαραλαμπίδης, Ακριτίδης(3), Παρπουλας(6), Κωστικίδης, Παναγιωτίδης(6), Κουτμανογλου, Σωτηρόπουλος, Κατωτοικίδης.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Συράκος Παναγιώτης): Λιόκαυτος(1), Τσακανίκας(1), Τσάμης, Συράκος(1), Δήμου, Αλεξόπουλος, Κωνσταντόπουλος(4), Γεωργομήτρος(3), Μαυρέλης, Παπανίκος(4), Ράικος Σ., Γουργολίτσας(1), Γιαννιώτης(3), Αποστολόπουλος, Ράικος Κ., Γεωργίου(6).