Ήττα σοκ για τον Χαρίλαο Τρικούπη

14671224_1293695424016397_8983948121474413854_n-640x360

Εντός έδρας ήττα εκτός προγράμματος από το Κ.Σ.Γέφυρας με 62-63 στην παράταση γνώρισε χθες το απόγευμα η ομάδα μας.Ήταν μια δίκαιη ήττα καθώς η ομάδα μας παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων, όντας εξαιρετικά άστοχη στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού κάτι που μαρτυράει και το τελικό αποτέλεσμα.

Για ακόμη μια φορά οι παίχτες μας μπήκαν πολύ νωθρά στο παιχνίδι,όντας πολύ χαλαροί στην άμυνα με συνέπεια στη πρώτη περίοδο η φιλοξενούμενη ομάδα να κάνει ότι θέλει μέσα στο γήπεδο με κύριους εκφραστές το Μυλωνίδη και τον Βογιατζή και να χτίσει μια διαφορά ασφαλείας (18-27 αποτέλεσμα πρώτης περίοδου).Από την ομάδα μας ο Ιωάννου και ο Τοπουζίδης ξεκίνησαν πιο <<ζεστά>> το παιχνίδι ευστοχώντας σε αρκετά περιφερειακά σουτ.Η εικόνα της ομάδας μας κάπως άλλαξε στη δεύτερη περίοδο με την διαφορά να ψαλιδίζεται στο τέλος του ημιχρόνου στους 3 πόντους (39-42 ημίχρονο).Στη τρίτη περίοδο η ομάδα μας προσπάθησε να ανεβάσει τη πίεση της ώστε να μπορέσει για πρώτη φορά να προηγηθεί στο σκορ.Με πρωταγωνιστή το Μάρκο Ψάλτου σε άμυνα και σε επίθεση η ομάδα μας έκανε ένα μίνι ξέσπασμα περνώντας για πρώτη φορά μπροστά στο σκορμ με 48-47 αλλά και πάλι στη συνέχεια δεν είχαμε το καθαρό μυαλό με αποτέλεσμα η Γέφυρα να παραμένει ζωντανή στο παιχνίδι με τον Δανάκη να είναι πρωταγωνιστής και τελικά η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε ισόπαλη με 51-51.Στη τέταρτη περίοδο παρακολουθήσαμε πολύ κακό ποιοτικά μπάσκετ με τις 2 ομάδες να είναι πολύ άστοχες με αποτέλεσμα να επιτευχθούν μόλις 18 πόντοι συνολικά σε 10′ παιχνιδιού.Η Γέφυρα είχε την τελευταία επίθεση αλλά οι παίχτες της υπέπεσαν σε λάθος με αποτέλεσμα το παιχνίδι να οδηγηθεί στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης.Και εκεί οι παίχτες των 2 ομάδων συνέχισαν να είναι άστοχοι και με πολλά λάθη εκατέρωθεν.Η ομάδα μας αν και προηγήθηκε με καλάθι του Παπαρέγκα με 62-60 δεν κατάφερε να ξανασκοράρει με αποτέλεσμα η Γέφυρα να πάρει τη νίκη με 62-63 με καλάθι που σημείωσε ο Ταραμάς ενώ νωρίτερα είχε ευστοχήσει σε μια ελεύθερη βολή ο Καρούζος.

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική λοιπόν η ομάδα μας χάνει το παιχνίδι στο νήμα και σίγουρα υπάρχει απογοήτευση.Παρόλα αυτά θα επιχειρηθεί επιχείρηση ανασυγκρότησης ώστε τη Κυριακή να γίνει ένα νέο ξεκίνημα στο εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στον Αία Ευόσμου και η ομάδα να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα.