937fm
Αρχική » Αθλητισμός » ΕΑΟΜ – ΑμεΑ 2017: Στην λίστα βρίσκεται και ο Αγρινιώτης Παναγιώτης Αγγελούδης
ΕΑΟΜ – ΑμεΑ 2017: Στην λίστα βρίσκεται και ο Αγρινιώτης Παναγιώτης Αγγελούδης

ΕΑΟΜ – ΑμεΑ 2017: Στην λίστα βρίσκεται και ο Αγρινιώτης Παναγιώτης Αγγελούδης

Ανακοινώθηκε από την Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία, η εγκύκλιος κριτηρίων ένταξης στις ομάδες σχεδιασμού για το έτος 2017, η οποία εγκρίθηκε στο τελευταίο Δ.Σ. Στην λίστα που συμπεριλαμβάνεται στη σχετική εγκύκλιο, βρίσκονται συνολικά τα ονόματα 130 αθλητών και αθλητριών από 13 διαφορετικά αθλήματα.

Η λίστα ανά άθλημα, σύμφωνα με τα κριτήρια ένταξης στις ομάδες σχεδιασμού είναι η εξής:

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ
1. Παναγιώτης Αγγελούδης, Α.Σ. ΑμεΑ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΑΤΡΑΣ
2. Παναγιώτης Ιωάννου, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΟΤΙΝΟΣ
3. Νικόλαος Καπλάνης, Π.Α.Σ.Κ.Α.
4. Θωμάς Καραγιάννης, Α.Σ. Α.Π.Π.Ε.Α. ΕΝ ΣΩΜΑΤΙ ΥΓΙΕΙ
5. Ελευθέριος Μαυρής, Α. Σ. ΑμεΑ ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ
6. Γεώργιος Μουχθής, Π.Α.Σ.Κ.Α.
7. Χρήστος Στάμου, Α. Σ. ΑμεΑ ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ
8. Λάζαρος Τέλογλου, ΠΑ.Σ.Κ.Α.
9. Παντελής Χαρακλιάς, ΠΑ.Σ.Κ.Α.
10. Μάριος Χατζηκυριάκος, Π.Α.Σ.Κ.Α.
ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
1. Στέφανος Διαμαντής, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
2. Γιώργος Λαζαρίδης, Α.Σ. ΑμεΑ ΔΙΑΦΟΡΟΖΩ
3. Επαμεινώνδας Σταμάτης, Α.Σ. ΑμεΑ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ
1. Νικόλαος Γκουντάνης, Ν.Α.Σ. ΑμεΑ ΑΧΑΪΑΣ
2. Κωνσταντίνος Δήμου, Α.Σ.Κ.Α. ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ
3. Πασχάλης Κουλούμογλου, Α.Σ. ΑμεΑ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 1994
4. Παύλος Μάμαλος, Α.Σ ΑμεΑ ΑETOI ΑΘΗΝΑΣ
5. Δημήτριος Μπακοχρήστος, Α.Ο. ΑμεΑ ΑΚΜΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
6. Αναστάσιος Μπάος, Α.Ο. ΑμεΑ ΑΚΜΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
7. Γκρέμισλαβ Μωυσιάδης, Α.Σ. ΑμεΑ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 1994
8. Βασίλης Τερζητάνος, Α.Σ. ΑμεΑ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 1994

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
1. Χρυσούλα Αντωνιάδου, Α.Σ. ΑμεΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
2. Μαρία Καλπακίδου, Α.Σ. ΑμεΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
3. Γιώργος Καπελλάκης, Α.Σ. ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ
4. Κωνσταντίνος Καραούζας, Α.Σ. ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ
5. Δημήτρης Καρυπίδης, Α.Σ. ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
6. Γιάννης Κωστάκης, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
7. Γεράσιμος Λιγνός, Α.Σ. ΑμεΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΣ
8. Αριστείδης Μακροδημήτρης, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
9. Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης, Α.Σ. ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
10. Σεμιχά Ριζάογλου, Α.Σ. ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
11. Αλεξάνδρα-Άλκηστις Σταματοπούλου-Γκιάτη, Ν.Α.Σ. ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
12. Γιώργος Σφαλτός, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
13. Χαράλαμπος Ταϊγανίδης, Α.Σ. ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ
14. Χρήστος -Αλέξανδρος Ταμπαξής, ΠΑ.Σ.Κ.Α.
15. Αντώνης Τσαπατάκης, Α.Σ. ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ
16. Βασίλης, Τσαγκάρης Α.Σ. ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
17. Μαρία Τσάκωνα, ΠΑ.ΣΥ.Π.Κ.Α. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
18. Παναγιώτης Χριστάκης, Α. Σ. ΑμεΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

BOCCIA
1. Λαμπρινή Βασιλείου, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
2. Νίκο Βασίλη, Ν.Α.Σ. ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
3. Μαρίνος Γωνιάς, Ν.Α.Σ. ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
4. Πηνελόπη Καραμπεΐδου, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
5. Μανώλης Κοκονός, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
6. Χρήστος Κυπριώτης, Ν.Α.Σ. ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
7. Δημήτρης Κυριακίδης, Ν.Α.Σ. ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
8. Αλκιβιάδης Λέκκας, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
9. Κώστας Μασούρας, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
10. Χρυσή Μόρφη-Μέτζου, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
11. Άννα Ντέντα, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
12. Αλέξανδρος Παπαδάκης, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
13. Γρηγόρης Πολυχρονίδης, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
14. Παναγιώτης-Προκόπιος Σουλάνης, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
15. Σόνια Τσακίρη, Ν.Α.Σ. ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
16. Βασίλης Ψαθάς, Α.Σ ΑμεΑ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

ΞΙΦΑΣΚΙΑ με ΑΜΑΞΙΔΙΟ
1. Ηλίας Αρκουδέας, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
2. Ευθυμία Βλάμη, ΠΑ.ΣΥ.Π.ΚΑ. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
3. Αντώνης Βούλγαρης, Α.Σ. ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
4. Αδαμαντία-Στυλιανή Ζαχαριάδη, ΠΑ.ΣΥ.Π.ΚΑ. «ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
5. Καλλιόπη Λουφάκη, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
6. Βασίλειος Ντούνης, Α.Σ. ΑμεΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ
7. Γεράσιμος Πυλαρινός-Μαρκαντωνάτος , ΠΑ.ΣΥ.Π.ΚΑ. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
8. Στυλιανός Σουλιώτης, ΠΑ.Σ.Κ.Α.
9. Παναγιώτης Τριανταφύλλου, Α.Σ.ΚΑ. ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ

ΠΑΡΑ – ΚΑΝΟΕ
1. Ετεοκλής Παύλου, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
2. Ελένη Πρελορέντζου, Α.Σ. ΑμεΑ VICTOR ARTANT – NIKH

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ
1. Αδαμαντία Χαλκιαδάκη & Αργυρώ Μηλάκη, Α.Σ. ΑμεΑ ΤΑΛΩΣ
2. Παρασκευή Καντζά & Βασιλική Βούτζαλη, Α.Σ.Τ. ΉΦΑΙΣΤΟΣ
3. Νικόλαος Παπαγγελής, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΑΣΤΕΛΛΑΝΟΙ
4. Κατερίνα Κονιδάρη, Α.Σ. ΑμεΑ ΙΩΝΑΣ

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ
1. Ελένη Καλατζή & Αργυρώ Μηλάκη, Α.Σ. ΑμεΑ ΤΑΛΩΣ
2. Νικόλαος Παπαγγελής, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΑΣΤΕΛΛΑΝΟΙ

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
1. Σωτήρης Γαλογαύρος, Α.Σ. ΑμεΑ ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ
2. Ελένη Ζαμπούρα, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
3. Ευάγγελος Κακοσαίος , Α.Σ. ΑμεΑ ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ

ΣΤΙΒΟΣ
1. Δημήτρης Αξιώτης, Α. Σ. ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
2. Γεώργιος Βαγιαννόπουλος, Α. Σ. ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
3. Κωνσταντίν Βέλτση, Α. Σ. ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
4. Δέσποινα Βουδουρίδου, Α. Σ. ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
5. Αθανάσιος Γκαβέλας, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
6. Νικόλαος Γονιός, Α. Σ. ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
7. Δημήτριος Ζησίδης, Α. Σ. ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
8. Ιωάννης Καλαϊτζής, Α. Σ. ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
9. Κωνσταντίνος Καμάρας, Π.Α.Σ.Κ.Α.
10. Ευάγγελος Καναβός, Α.Σ. ΑμεΑ ΔΟΞΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ
11. Χρήστος Καπέλλας, Α.Σ. ΑμεΑ ΕΙΔΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
12. Ιωάννης Κατράνας, Α. Σ. ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
13. Δήμητρα Κοροκίδα, Π.Α.Σ.Κ.Α.
14. Χρήστος Κουτούλιας, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
15. Βαλασία Κυργιοβανάκη , Α.Σ. ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
16. Αθανάσιος Κωνσταντινίδης, Α. Σ. ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
17. Ανθή Λιάγκου, Α.Ο. ΑμεΑ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
18. Ζωή Μαντούδη, Α. Σ. ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
19. Ηλίας Ναλμπάντης, Σ.Π.Ε. Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
20. Ευστράτιος Νικολαΐδης, Α.Σ. ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
21. Κωνσταντίνος Πασσάς, Ν.Α. Σ. ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
22. Αναστάσιος Πετρόπουλος, Π.Α.Σ.Κ.Α.
23. Ιωάννης Πρώτος, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
24. Ιωάννης Σεβδικαλής, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
25. Μιχάλης Σεΐτης, Α.Σ. ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
26. Δημήτριος Σενικίδης, Α. Σ. ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
27. Στυλιανή Σμαραγδή, Α.Σ. ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
28. Λεόντιος Στεφανίδης, Α. Σ. ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
29. Μανώλης Στεφανουδάκης, Α. Σ. ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ
30. Αναστασία Τριανταφυλλίδου, Α.Σ.Π.Ε Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
31. Σε Ζον Φερνάντες, ΠΑ.ΣΥ.Π.Κ.Α. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ

ΤΖΟΥΝΤΟ
1. Εμμανουέλλα Μασούρου, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
2. Γεώργιος Μήτσης, Α.Ο. ΑμεΑ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3. Θεόκλητος Παπαχρήστος, Α.Ε.Τ. ΠΥΡΣΟΣ
4. Θεοδώρα Πασχαλίδου, Α.Ε.Τ. ΠΥΡΣΟΣ

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
1. Δωροθέα Ποιμενίδου, Α.Σ. ΑμεΑ ΔΟΞΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ
2. Ρωμαίος Ρουμελιώτης, Α.Σ. ΑμεΑ ΔΟΞΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ

GOALBALL ΑΝΔΡΩΝ
1. Μιχάλης Αλεξίου, Α.Σ.Τ. ΌΜΗΡΟΣ
2. Αντώνης Καραμήτσος, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
3. Χαράλαμπος Κορδάκης, Α.Σ.Τ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ
4. Αντριάνο Μπεζιάνι, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
5. Δημήτριος Παλιαλέξης, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
6. Γιάννης Σκουρμπούτης, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
7. Γρηγόρης Τάτσης, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
8. Αθανάσιος Χατζηπάντου , Α.Σ.Τ. ΌΜΗΡΟΣ

GOALBALL ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Βασιλική Αγκό, Α.Ε.Τ. ΠΥΡΣΟΣ
2. Κωνσταντίνα Δρίβα, Α.Σ.Τ. ΌΜΗΡΟΣ
3. Κατερίνα Λορέντζου, Α.Σ.Τ. ΌΜΗΡΟΣ
4. Κατερίνα Μαρκαντωνάκη, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
5. Παρασκευή Νάκα, Α.Σ.Τ. ΌΜΗΡΟΣ
6. Ανδριάνα Σαμοΐλη, Α.Σ. ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
7. Εύη Σταμάτη, Α.Σ.Τ. ΌΜΗΡΟΣ
8. Μαρία Τζάλλα, Α.Σ.Τ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ
9. Ελένη Χαλκιαδάκη, Α.Σ.Τ. ΌΜΗΡΟΣ

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΥΦΛΩΝ 5×5
Οι αθλητές θα οριστούν μετά την εισήγηση του Ομοσπονδιακού Προπονητή.

* Σε εκκρεμότητα είναι η Καλαθοσφαίριση Ν.Α. και η Πετοσφαίριση Καθιστών. Τα κριτήρια των χειμερινών αθλημάτων και των αθλημάτων που είναι σε πρόγραμμα ανάπτυξης (παρα-Τρίαθλο, παρα-Badminton, παρα-Taekwondo), θα εξεταστούν σε μετέπειτα στάδιο.

gazzeta.gr