Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 στο Παρίσι ξεκίνησαν με μια εντυπωσιακή Τελετή Έναρξης θέτοντας ως σότοχο να είναι μια από τις πιο αξιομνημόνευτες στην ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων.
«Λουκέτο» σε όλα τα Δημόσια Κ.Τ.Ε.Ο. που λειτουργούν στη Δυτική Ελλάδα προτίθεται να βάλει η Περιφερειακή Αρχή μέσω του προτεινόμενου σχεδίου Ο.Ε.Υ. αναφέρει σε ανακοίνωση της η Περιφερειακή Παράταξη με Επικεφαλής τον Σπύρο Σκιαδαρέση.
Η Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων 2024 στο Παρίσι υπόσχεται να είναι μια μοναδική εμπειρία, με την πλωτή διαδρομή κατά μήκος του Σηκουάνα να αποτελεί ένα πρωτοφανές θέαμα.
Στην υπογραφή προγραμματικής σύμβασης προσχώρησαν σήμερα, Παρασκευή, 26 Ιουλίου 2024, ο Περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας Νεκτάριος Φαρμάκης και ο Πρόεδρος Γυμναστικής Εταιρείας Αγρινίου, Ανδρέας Μπρέσιακας, για την ενεργειακή βελτίωση και την ανακαίνιση στο Παπαστράτειο Μέγαρο.
Το Νεοχώρι του Δήμου Ι.Π. Μεσολογγίου τιμά και φέτος την Αγία Παρασκευή με μεγάλο Πανηγύρι με αρματωμένους και καβαλάρηδες και υπό τους ήχους του ζουρνά και του νταουλιού.
Η Π.Α.Ε. Πανσερραϊκός ανακοίνωσε πως ο Αγρινιώτης αρχηγός της Πρωταθλήτριας Ευρώπης Κ19 θα φοράει τη φανέλα με το λιοντάρι στο στήθος έως τον Ιούνιο του 2025 μετά τη συμφωνία με τον Ολυμπιακό για την απόκτηση, με τη μορφή δανεισμού.
Η Π.Δ.Ε. προκειμένου να ενημερώσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τους Κτηνοτρόφους για το νόσημα της πανώλης των αιγοπροβάτων που έχει εμφανιστεί στην Περιφέρεια Θεσσαλίας
Την Π.Ε. Αιτωλοακαρνανίας, όπου βρίσκονται σε εξέλιξη σημαντικά έργα συντήρησης και βελτίωσης των υποδομών, επισκέφθηκε την Τετάρτη, 24 Ιουλίου 2024, ο Αντιπεριφερειάρχης Υποδομών και Έργων Βασίλης Γιαννόπουλος, συνοδευόμενος από τον Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Αιτωλοακαρνανίας, Θανάση Μαυρομμάτη.