Κύπελλο – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Α.Ε.Κ. (2-0) Παναιτωλικός

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Α.Ε.Κ. προηγείται με 2-0 του Παναιτωλικού στο δεύτερο μεταξύ τους προημιτελικό και βρίσκεται πολύ κοντά στο να κλειδώσει την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Ολιβέιρα στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Κρίστισιτς μισή ώρα αργότερα (36′) μετά από ασίστ του Μάνταλου να διαμορφώσει το σκορ του ημιχρόνου.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο για φάουλ στον Μιμίτο.

36′ Γκοοοολ για την Α.Ε.Κ.! Πολύ ωραίο γκολ από τους γηπεδούχους, εξαιρετική ομαδική συνεργασία. Ο Αραούχο έδωσε στον Μάνταλο, που απέφυγε Μαλή και Μαρσιάλ μέσα στην περιοχή, γύρισε την μπάλα την κατάλληλη στιγμή στον Κρίστισιτς ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει σε κενή εστία για το 2-0 της Α.Ε.Κ.!

35′ Καλή στιγμή για την Α.Ε.Κ. Ο Μάνταλος εκτέλεσε… τσιμπητά το φάουλ για τον Ολιβέιρα, ο οποίος έκανε κεφαλιά-πάσα προς τον Βράνιες αλλά αυτός δεν κατάφερε να σκοράρει μέσα από την περιοχή.

32′ Kίτρινη κάρτα στον Μάνταλο για πάτημα στον Μιμίτο.

24′ Μικρή διακοπή καθώς ο Βράνιες βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο αφού η μπάλα τον βρήκε σε… περίεργο σημείο!

14′ Εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου, ο Βράνιες έκανε το τακουνάκι στην κίνηση αλλά ο Κνετ μπλόκαρε.

7′ Γκοοοολ για την Α.Ε.Κ.! Μετά από σέντρα του Λόπες, ο Κέβιν δεν απομάκρυνε σωστά και ο Ολιβέιρα με ωραίο σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Κεντ που δεν μπορούσε να αντιδράσει! 1-0 για την Α.Ε.Κ., πολύ γρήγορο προβάδισμα στο ματς αλλά και αναφορικά με την πρόκριση στην επόμενη φάση.