SL: Κόντρα στον Παναιτωλικό πέτυχε τρία γκολ στο α’ ημίχρονο μετά από 88 παιχνίδια

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε τρία γκολ από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Παναιτωλικό ενώ συνολικά είχε πετύχει τρία τέρματα στους προηγούμενους 11 αγώνες.

Από τις 24 Νοέμβρη 2018 δεν είχε καταφέρει να πετύχει ούτε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Τότε είχε βάλει δύο στον Απόλλωνα στη νίκη με 5-1 (2-0 ημίχρονο). Από τότε σε 22 επίσημα παιχνίδια δεν ξεπέρασε το ένα γκολ.

Αν επιχειρήσει κανείς να βρει τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τον Παναθηναϊκό, πρέπει να κάνει μεγαλύτερο ταξίδι στο χρόνο.

Η προηγούμενη φορά που ο Παναθηναϊκός πέτυχε τρία γκολ τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο, είναι στις 4 Μαρτίου 2017, όταν νίκησε 5-0 τη Βέροια, με ημίχρονο 4-0 τότε! Από τότε σε 88 αγώνες δεν κατάφερε να πετύχει περισσότερα από δύο στο πρώτο ημίχρονο κάτι που συνέβη στον 89ο με τον Παναιτωλικό!