SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) ΠΑΣ Γιάννινα

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Παναιτωλικός και ΠΑΣ Γιάννινα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0), με τους Ηπειρώτες να έχουν χάσει πολλές και κλασσικές ευκαιρίες για να προηγηθούν.

44′ Aπίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Φοβερή σέντρα του Μπουκουβάλα, ο Μάνος πιάνει το σουτ στην κίνηση αλλά στέλνει την μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Βιδάλ.

38′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Μετά από σύγχυση στην άμυνα, ο Μπαπτίστ έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει σε κάποιο σώμα και να καταλήγει κόρνερ.

37′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Σεργκελασβίλι έκανε ωραία ντρίμπλα στον Τσιγγάρα και εξαιρετικό γύρισμα στον Νικολιά, ο οποίος δεν έπιασε γεμάτα το σουτ, με τον Γιαννακόπουλο να διώχνει σε κόρνερ!

35′ Μακρινό σουτ του Μάνου, ο Γιαννακόπουλος μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Kάργα.

32′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. O Nικολιάς βγήκε απέναντι από τον Γιαννακόπουλο αλλά ο πορτιέρε του Παναιτωλικού βγήκε νικητής στο τετ-α-τετ.

19′ «Γλυκιά» σέντρα του Μπαπτίστ, ο Μάνος δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας και να… εκτελέσει τον Γιαννακόπουλο.

17′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Εξαιρετική η κυκλοφορία της μπάλας από τους γηπεδούχους, ο Μοράρ έκανε το παράλληλο γύρισμα στην περιοχή αλλά το τακουνάκι που επιχείρησε ο Μάζουρεκ από το ύψος της μικρής περιοχής δεν… έπιασε και χάθηκε η ευκαιρία.

14′ Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Παναιτωλικό. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

10′ Φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΣ, ολοκληρώνεται με επιθετικό φάουλ του Μπαρμπόσα στον Μιχαήλ.

3′ Επικίνδυνη αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ο Σεργκελασβίλι έκανε την σέντρα αλλά οι αμυντικοί του Παναιτωλικού κατάφεραν να απομακρύνουν.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Νεόφυτος, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Σεργκελασβίλι, Κάργας, Νικολιάς, Κάστρο, Βιντάλ, Μπατίστ, Μάνος.

Στον πάγκο οι Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Ξύδας, Τζημόπουλος, Πάντελιτς, Νάουμετς, Γιάκος.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Τσιγγάρας, Μιχάι, Άργκους, Αμαράλ, Λουσέρο, Ντίας, Μανά, Μάζουρεκ, Μπαρμπόσα, Μοράρ.

Στον πάγκο οι Θεοδωρόπουλος, Γκούγκα, Πάουλο, Τσοκάνης, Μπαΐροβιτς, Γιαννιώτης, Βασιλούδης.