SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-3) Ο.Σ.Φ.Π.

Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Παναιτωλικό ς- Ολυμπιακός 0-3.

Ουσιαστικά έχει καθαρίσει το ματς από το πρώτο μέρος η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, που άνοιξε το σκορ στο 6′ με τον Ποντένσε και ακολούθησαν δύο τέρματα (41′, 45+1′) του Ελ Αραμπί προς το τέλος του α’ μέρους. Συνολικά ανώτεροι οι Πειραιώτες, που, πάντως, δεν έφτασαν τόσο άνετα στο 3-0, αφού ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι με τον Αριγίμπι στο 33′ και έκαναν “κοιλιά” κοντά στα μέσα του ημιχρόνουby Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:48:44

45+1′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3!Γύρισμα του Τσιμίκα από τα αριστερά, κίνηση… πίβοτ από τον Ελ Αραμπί και σουτ με το δεξί για να στείλει την μπάλα στα δίχτυαby Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:47:38

Ένα λεπτό οι καθυστερήσειςby Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:46:38

Οργισμένα συνθήματα από τον κόσμο για τους παίκτες του Παναιτωλικού. Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα του Αγρινίου είναι στην τελευταία θέσηby Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:46:20

41′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Ο Μασούρας έκανε ωραία σέντρα από τα δεξιά, ο Ελ Αραμπίπρόλαβε την άμυνα του Παναιτωλικού και τον… Ποντένσε και με κεφαλιά νίκησε τον Κνετ.by Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:42:05

40′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ποντένσε από τα αριστερά, βρήκε ελάχιστα την μπάλα ο Ελ Αραμπί και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό του Κνετ.by Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:41:45

38′ Σουτ από τον Μασούρα που κόντραρε και σε πόδι και καθάρισε στη συνέχεια ο Κνετby Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:40:04

36′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Μετά από κάθετη του Μασούρα, ο Σουντανί βρέθηκε απέναντι (όντας λίγο πλάγια) από τον Κνετ, που πρόλαβε να προστατέψει την κλειστή του γωνία και να νικήσει τον Αλγερινό που σούταρε χαμηλά με το αριστερόby Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:37:23

33′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό!Ωραία κίνηση του Αριγίμπι από τα αριστερά και γλυκό πλασέ με το δεξί, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο, ενώ στη συνέχεια ο Ντίας αστόχησε με δυνατό σουτ

by Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:34:26

Χωρίς κάποια καλή στιγμή το ματς στα τελευταία λεπτάby Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:32:28

24′ Κεφαλιά του Γκιγέρμε μετά από κόρνερ, η μπάλα πέρασε έξωby Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:24:57

December 7, 20:23:40

17′ Σουτ του Ελ Αραμπί με καλές προϋποθέσεις από το ημικύκλιο της περιοχής, βρήκε η μπάλα στον Γιοβάνοβιτς και απομακρύνθηκεby Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:18:46

12′ Απειλεί ο Παναιτωλικός. Έπειτα από λάθος του Καμαρά, οι γηπεδούχοι πήραν την μπάλα και ο Μπαΐροβιτς έκανε το σουτ από κάπως πλάγια και κέρδισε ένα κόρνερ, αφού του έβαλε την κόντρα ο Μπαby Αποστόλης Λιβάνιος

December 7, 20:13:43

6′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1!Εξαιρετική ανάπτυξη από τους Πειραιώτες που κυκλοφόρησαν πολύ γρήγορα την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, κάνοντας τριγωνάκι με Γκιγέρμε, Ελ Αραμπί και Ποντένσε, με τον Πορτογάλο να εκτελεί τον Κνετ με το αριστερό.

December 7, 20:06:40

3′ Πρώτη καλή στιγμή. Σέντρα του Τσιμίκα, κεφαλιά του Σουντανί (που μπερδεύτηκε με τον Μασούρα) και μπλοκάρει ο Κνετ.