SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Πανιώνιος (0-2) Παναιτωλικός – Και του χρόνου Α’ Εθνική!

Τέλος στο ματς! Ο Παναιτωλικός πέρασε με 2-0 από τη Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου και δεν μπορεί πλέον να τερματίσει τελευταίος. Ουραγός παραμένει ο Πανιώνιος, ψάχνει ένα θαύμα την τελευταία αγωνιστική για να σωθεί!

90’+3′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.

87′ Εκτέλεση φάουλ του Άρτσε, η μπάλα λίγο άουτ.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Ταχάρ.

83′ Μέσα ο Γρίβας για τον Πανιώνιο, έξω ο Κόρμπος.

82′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Λουσέρο και Αριγίμπι μέσα, Ντουάρτε και Ντάλσιο έξω.

73′ Μπιάι αντί Τζανακάκη για τον Παναιτωλικό.

Νωρίτερα να πούμε πως έχει… κιτρινιστεί ο Ντουάρτε από τον Παναιτωλικό!

71′ Μιλόγεβιτς αντί Λυμπεράκη για τον Πανιώνιο.

68′ Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Κεφαλιά του προωθημένου Σταυρόπουλου, ο αμαρκάριστος Αραμπούλι κάνει την προβολή αλλά δεν μπορεί να νικήσει εξ επαφής τον Φερνάντες και να βάλει ξανά την ομάδα του στην διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος.

65′ Φοβερό σουτ του Ρόσα, δεν μπορεί να μπλοκάρει ο Κότνικ με την πρώτη!

59′ Σουτ του Τσιλούλη, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Φερνάντες.

58′ Σύγχυση στα καρέ του Πανιωνίου, δεν βρίσκει στόχο ο προωθημένος Παρράς και η μπάλα καταλήγει από το σουτ που επιχείρησε… πλάγιο!

57′ Ο Παπαγεωργίου προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Ρόσα και απομακρύνει σε κόρνερ…

55′ Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Τραγικό λάθος στην άμυνα του Παναιτωλικού, ο Λυμπεράκης γυρίζει στον αμαρκάριστο Κόρμπο, ο οποίος κάνει τραγικό πλασέ από το ύψος του πέναλτι και δεν βρίσκει στόχο για καμιά… δεκαριά μέτρα! Τεράστια ευκαιρία!

52′ Αραμπούλι αντί Παπανικολάου για τον Πανιώνιο. Έξαλλος ο παίκτης των γηπεδούχων, προφανώς για το γεγονός πως η ομάδα του χάνει με 2-0.

51′ Μακρινό σουτ του Παπανικολάου, μπλοκάρει εύκολα ο Φερνάντες.

49′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό! Ο Τζανακάκης δίνει στον Ρόσα, αυτός του επιτρέφει την μπάλα και ο Έλληνας μπακ από το ύψος της περιοχής νικάει με ωραίο σουτ τον Κότνικ για το 2-0! Σπουδαίο προβάδισμα για τον Παναιτωλικό!

Διπλή αλλαγή με τον Πανιώνιο εν τω μεταξύ στην ανάπαυλα. Άρτσε και Παπαγεωργίου μέσα, έξω οι Ρέντζας, Οικονομίδης.