SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναθηναϊκός (2-0) Παναιτωλικός

45’+2′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Παναιτωλικού με 2-0.

40′ Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Βαγιαννίδη να πασάρει στον Ζαχίντ από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, εκείνον να «αδειάζει» τον Μαλή και με ωραίο πλασέ στην απέναντι γωνία, να νικάει τον Φερνάντεθ, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του…

38′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Μουνιέ να βγαίνει τετ α τετ με τον Διούδη, αλλά τον δεύτερο να αποκρουει με τα πόδια!

37′ Εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του Νούνες ψηλά άουτ η μπάλα,

37′ Νέα πολύ καλή στιγμη για τους γηπεδούχους, με τον Χατζηθεοδωρίδη να σουταρει από θέση μέσα αριστερά, αντί ενδεχομένως να πασάρει στο δεύτερο δοκάρι, και τον Φερνάντεθ να αποκρούει με γροθιές!

33′ Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Νέο γέμισμα του Ζαχίντ από την δεξιά πλευρά, ο Δώνης κάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ!

32′ Εκτέλεση του κόρνερ από τον Ζαχίντ, κεφαλιά του Κουρμπέλη, άουτ η μπάλα.

31′ Ωραίο γέμισμα του Μακέντα από τα δεξιά για τον επερχόμενο Βαγιαννίδη, ο Μάλης διώχνει σε κόρνερ!

23′ Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Αποστολάκη να εκτελεί πλάγιο από τα δεξιά, τον Βαγιαννίδη να πασάρει στον Κουρμπέλη, εκείνον να κάνει το γύρισμα πάνω στην τελική γραμμή, τον Σίεστεντ να μην μπορεί να διώξει και τον Βαγιαννίδη να «τσιμπάει» την μπάλα, στέλνοντάς την στα δίχτυα του Φερνάντεθ και σκοράροντας στο ντεμπούτο του!

17′ Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη έξω απο την μεγάλη περιοχή, η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Φερνάντεθ.

17′ Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο..

16′ Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά, από τον Ζαχίντ, ο Χατζηγιοβάνης παίρνει την μπάλα ξανά έξω από την περιοχή, σουτάρει, αλλά κερδίζει μόνο το κόρνερ…

15′ Λάθος συνεννόηση του Σίεστεντ με τον Φερνάντεθ, με τον πρώτο να γυρίζει την μπάλα με κεφαλιά και παραλίγο να σκοράρει στην εστία της ομάδας του!

13′ Πρώτη φάση στο ματς, με τον Χατζηγιοβάνη να πασάρει στον Δώνη από αριστερά, εκείνον να τροφοδοτεί τον Ζαχίντ μεσα στην περιοχή, αλλά ο Φερνάντεθ απέκρουσε το σουτ του τελευταίου με διπλή προσπάθεια!

6′ Πρώτη αλλαγή, αναγκαστική, για τον Π.Α.Ο. Ο Νούνες αντικαθιστά τον Κολοβέτσιο.

5′ Συνεχίζεται το ματς, με δέκα ο Παναθηναϊκός ενώ ο Κολοβέτσιος έχει ζητήσει και αλλαγή.

3′ Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Κολοβέτσιου στο αριστερό γόνατο.