Τέλος παιχνιδιού: Ατρόμητος Αθ. (0-1) Παναιτωλικός

Τελείωσε η αναμέτρηση στο Δ.Α.Κ. Περιστερίου με τον Παναιτωλικό να φεύγει για δεύτερη σερί χρονιά με το διπλό χάρη σε γκολ του Ρόσα μετά από ένα φοβερό σουτ στο 49ο λεπτό και τον Κυριακίδη να κρατά ως το τέλος αυτό το πολύ μεγάλο αποτέλεσμα που αλλάζει άρδην τη ψυχολογία των παιχτών του Τραϊνού Δέλλα.

93′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Γιαννιώτης αντί Ρόσα.

90′ Πλασέ του Ρόσα, η μπάλα πέρασε άουτ.

88′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Καρασαλίδης αντί Ρισβάνη.

88′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Χαντάκιας αντί Μάζουρεκ.

86′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Σάκιτς αντί Γιαννούλη.

85′ Απίθανη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Καρφωτή κεφαλιά του Βασιλακάκη, ο Κυριακίδης το έβγαλε και αυτό με μεγάλη επέμβαση!

85′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Κλέσιο αντί Ντίας.

81′ Σουτ του Κιβρακίδη, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

76′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ρόσα έβγαλε τον Τσοκάνη μέσα στην περιοχή, ο οποίος μπήκε από τα πλάγια και έκανε το δυνατό σουτ με τον Γιαννιώτη να διώχνει σε κόρνερ.

74′ O Ντάουντα δεν μπορεί να βρει την μπάλα εξ επαφής με την εστία και να την σπρώξει στα δίχτυα.

70′ Κίτρινη κάρτα στον Μοράρ.

66′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ούμπιδες αντί Μπουσουλάτζιτς.

63′ Σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα πέρασε άουτ.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουσουλάζιτς.

Φοβερή τροπή παίρνει το παιχνίδι με τον Ατρόμητο να χάνει την ευκαιρία να ισοφαρίσει αμέσως μετά το γκολ που δέχτηκε! Συνεχίζει την πίεση η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι.

55′ Το έβγαλε ο Κυριακίδης! Ο πορτιέρε του Παναιτωλικού διάβασε τον Ουάρντα και πέφτοντας στην αριστερή του γωνία, έδιωξε σε κόρνερ.

Ο Ροντρίγκες ο οποίος είχε και κίτρινη κάρτα αλλά δεν δέχτηκε από τον διαιτητή δεύτερη!

54′ Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Μετά από κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ροντρίγκες και ο Αρετόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα.

53′ Μεγάλη επέμβαση του Κυριακίδη σε φοβερή εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκες.

49′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό! Φοβερό σουτ από τα 25 μέτρα του Ρόσα, η μπάλα χτυπάει πρώτα στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχει καταλήγει στα δίχτυα του Γιαννιώτη που ήταν αδύνατο να αντιδράσει!

48′ Ο Ντιγκινί έπεσε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Τσοκάνη, «παίζετε» έδειξε ο διαιτητής κι ενώ την ίδια ώρα ο Κυριακίδης είχε βγει μακριά από την εστία του και δεν είχε βρει την μπάλα! Υπήρξε φάουλ του αμυντικού του Παναιτωλικού, κακώς δεν το υπέδειξε ο διαιτητής.

46′ Μακρινό σουτ του Μάντσον, δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με τον Ατρόμητο να καταγράφει μία σειρά από τελικές με αποκορύφωμα την μεγάλη ευκαιρία στο 25ο λεπτό, χωρίς, να καταφέρει να ανοίξει το σκορ.

45’+2′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Διαδοχικές προσποιήσεις του Ουάρντα και διαγώνιο σουτ από τα όρια της περιοχής, έδιωξε ο Κυριακίδης.

40′ Σέντρα-σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ,

29′ Εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη, ο Κυριακίδη έκανε την έξοδο και έστειλε την μπάλα πάνω στον Ντιγκινί, όμως η κόντρα επωφέλησε τον Έλληνα πορτιέρε και η μπάλα πέρασε άουτ.

25′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς, είναι για τον Ατρόμητο! Η μπάλα έφτασε στον Βασιλακάκη μέσα στην περιοχή, με τον Έλληνα χαφ να σουτάρει αλλά τον Κυριακίδη να του λέει «όχι».

21′ Ο Ντάουντα επιχείρησε να κάνει το βολέ έξω από την περιοχή αλλά δεν έπιασε σωστά το σουτ, με την μπάλα να περνάει μακριά από την εστία.

17′ Δυσκολεύεται να δημιουργήσει κάτι το αξιόλογο στο ξεκίνημα του αγώνα ο Ατρόμητος, με τους φιλοξενούμενους να αμύνονται προς το παρόν εξαιρετικά.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.

Μια μικρή ένταση ανάμεσα σε Ουάρντα και Μπεχαράνο. Παρατηρήσεις στους δύο παίκτες από τον διαιτητή.

3′ Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Ατρόμητο. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

Στο έδαφος ο Μάζουρεκ καθώς τον πάτησε άθελά του ο Μάντσον. Σηκώνεται μετά από λίγα δευτερόλεπτα ο μεσοεπιθετικός των φιλοξενούμενων.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηϊσαΐας, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς, Βασιλακάκης, Ουάρντα, Ντάουντα, Ντιγκινί.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Μίρκοβιτς, Βασιλείου, Ούμπιδες, Καρασαλίδης, Μενσά, Νάτσος, Σάκιτς.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μπεχαράνο, Πάουλο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Ντίας, Μοράρ.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Σταματόπουλος, Μύγας, Βασιλούδης, Κλέσιο, Γιαννιώτης, Χαντάκιας, Νταλακούρας.