1ος Αγώνας Μπαράζ – Τέλος παιχνιδιού: Ξάνθη (2-1) Παναιτωλικός

90’+3′ Ευκαιρία για την Ξάνθη: Πολύ κοντά στο 3-1 οι γηπεδούχοι, με την κεφαλιά του Καπνίδη από την καρδιά της περιοχής να περνάει άουτ.

87′ Μέσα οι Καπνίδης και Στάθης, έξω οι Παπάζογλου και Σιατραβάνης, αντίστοιχα

86′ Εντός οι Βάντερσον και Καρέλης, έξω οι Περέιρα και Εντινγκά

83′ Κίτρινη κάρτα στον Περέιρα

78′ Φάση για την Ξάνθη: Δυνατή κεφαλιά από τον προωθημένο Βέρκερ, μπλοκάρει ο Κνετ

76′ Θα δει την κίτρινη κάρτα ο Έμπερτ για μαρκάρισμα στον Ντίας

73′ Μέσα ο Αριγίμπι, περνάει έξω ο Ντουάρτε. Εντός και ο Ματσόλα στη θέση του Βέργου

71′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη! 2-1! Σκόρερ ο Μικελτάντζε! Φτάνει στην ανατροπή η Ξάνθη με συνδυασμό δύο εκ των τριών αλλαγών της. Ο Σχρόιεν κάνει το παράλληλο γύρισμο από τα αριστερά εντός της περιοχής του Παναιτωλικού, πιάνει το σουτ ο Μικελτάντζε και 2-1 για τους γηπεδούχους.

70′ Οι Τεσίγια και Σχρόιεν στις θέσεις των Θυμιάνη και Ντίνα, αντίστοιχα.

67′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: Ο Ντίας έπιασε το σουτ από πλάγια θέση, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας της Ξάνθης.

63′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μεντόσα μπαίνει ο Ταχάρ

62′ Kεφαλιά του Παπάζογλου, περνάει άουτ

54′ Φάση για τον Παναιτωλικό: Μπαίνει από τα αριστερά εντός της αντίπαλης περιοχής ο Βέργος, ωστόσο το σουτ που επιχειρεί περνάει άουτ.

52′ ΓΚΟΛ η Ξάνθη! 1-1! Σκόρερ ο Έμπερτ! Ο Σιατραβάνης βρίσκει τον Έμπερτ στο ύψος της μεγάλης περιοχής του Παναιτωλικού, με τον άσο των γηπεοδούχων να πλασάρει εύστοχα.

50′ Κάρτα στον Μεντόσα

46′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: Ο Μεντόσα δίνει έτοιμο γκολ στον Βέργο, ο οποίος -όντας ολομόναχος- πιάνει το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής της Ξάνθης, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

1ος Αγώνας Μπαράζ – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ξάνθη (0-1) Παναιτωλικός

• 45’+1′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη: Ο Τζούρμαν δεν μπόρεσε να βρει γεμάτα την μπάλα από το ύψος της μικρής περιοχής, ύστερα από γέμισμα. Απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Τσότσαλιτς, η πρώτη στο ματς. Ο αμυντικός των φιλοξενούμενων είχε υποπέσει σε λάθος και προέβη σε μαρκάρισμα, ώστε να ανακόψει την αντεπίθεση της Ξάνθης.

43′ Φάση για την Ξάνθη: Διαγώνιο σουτ του Ντίνα από πλάγια θέση εντός της περιοχής του Παναιτωλικού, μπλοκάρει ο Κνετ.

39′ Φάση για την Ξάνθη: Μακρινό και δυνατό σουτ του Έμπερτ, φεύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Παναιτωλικού.

35′ Πολύ γρήγορα η πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη: Στη θέση του Πέτροβιτς ο Μικελτάντζε.

30′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: Υπέροχη ενέργεια του Βέργου, εισβάλει στην περιοχή της Ξάνθης, «σπάει» στον Ντίας, το σουτ του οποίου περνάει άουτ.

29′ Φάση για την Ξάνθη: Γυριστό… πλασέ του Θυμιάνη, η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Παναιτωλικού.

25′ Γυρίζει ο Ντίνας εντός της περιοχής του Παναιτωλικού, καίρια παρέμβαση του Περέιρα, ο οποίος απομακρύνει.

24′ Παράλληλη σέντρα του Παντελιάδη, μπλοκάρει ο Κνετ.

22′ Ευκαιρία για την Ξάνθη: Γυριστή κεφαλιά του Παπάζογλου στη μικρή περιοχή του Παναιτωλικού, κόβει ο Καρασαλίδης.

16′ Φάση για τον Παναιτωλικό: Ο Ντουάρτε βρήκε πολύ ωραία στην καρδιά της περιοχής τον Βέργο, ο οποίος ωστόσο δεν μπόρεσε να κοντρολάρει, ώστε να εκτελέσει με καλές προϋποθέσεις.

12′ Σουτ του Έμπερτ εκτός της περιοχής, το οποίο κοντράρει στα σωμάτα. Πρώτο κόρνερ για την Ξάνθη.

6′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 0-1! Σκόρερ ο Βέργος! Λάθος από τον Πέτροβιτς εντός της περιοχής της ομάδας του, ο Ντουάρτε έκλεψε την μπάλα και τη γύρισε στον Βέργο, ο οποίος με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής την έστειλε στα δίχτυα. Γκολ στην πρώτη φάση του αγώνα!