2ος Αγώνας Μπαράζ – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-0) Ξάνθη

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 της Ξάνθης, ανατρέποντας την… ήττα του με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι και παρέμεινε στην πρώτη κατηγορία με τους Ακρίτες να παραμένουν στην δεύτερη!

• 96′ Κίτρινη κάρτα στον Κνετ!

94′ Αποβάλλεται και ο Δέλλας από τον πάγκο. Απίστευτα πράγματα στο ματς….

90’+2′ Φοβερή φάση για την Ξάνθη! Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Έμπερτ, η μπάλα… σύριζα με το αριστερό παραθυράκι της εστίας του Κνετ!

89′ Πλασέ του Θυμιάνη στην κίνηση, μπλόκαρε ο Κνετ! Απείλησε η Ξάνθη.

Κόκκινη στον Κώστα Τσαλίκη, στον πάγκο της Ξάνθης…

87′ Έξω ο Βέργος, μέσα ο Βάντερσον για τον Παναιτωλικό.

86′ Σουτ του Ματσόλα, διώχνει ο Ίτσο! Φάση για τον Παναιτωλικό…

85′ Ντίνας αντί Πέτροβιτς για την Ξάνθη.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Βέργο, που σήκωσε τη φανέλα πάνω από το κεφάλι του!

83′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Ο Βέργος εκτελεί στο κέντρο της εστίας και ανοίγει το σκορ για τον Παναιτωλικό! 1-0 οι Αγρινιώτες κάτω από έντονους πανηγυρισμούς, ένα… κουβάρι Δέλλας και παίκτες!

81′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό!

80′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναιτωλικό…

80′ Απίθανη κούρσα 60 μέτρων του Μάζουρεκ, θα κοπεί τελευταία στιγμή πριν μπει στην περιοχή.

78′ Σουτ του Μάζουρεκ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα…

78′ Ο Τάτος θα βγει από το ματς με πρόβλημα τραυματισμού, ο Σρόγιεν στη θέση του.

77′ Αριγίμπι και Μάζουρεκ μέσα, Κωνσταντόπουλος και Περέιρα εκτός για τον Παναιτωλικό.

68′ Κίτρινη στον Παντελιάδη τώρα…

65′ Κίτρινη ο Θυμιάνης.

64′ Ο Πέτροβιτς με προβολή λίγο έλειψε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με την Ξάνθη να γλιτώνει…

64′ Οι Τάτος, Θυμιάνης στη θέση των Μικελτάντζε, Τ. Παπάζογλου.

58′ Ματσόλα μέσα, Ταχάρ έξω.

57′ Κίτρινη και ο Ταχάρ!

57′ Κίτρινη κάρτα ο Δημούτσος!

54′ Κίτρινη στον Μικελτάντζε.

53′ Σουτ του Βέργου μέσα από την περιοχή, ο Παπάζογλου βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ.

50′ Τραυματισμός για τον Παπάζογλου, βγαίνει με αίματα στο πρόσωπο από το γήπεδο.

2ος Αγώνας Μπαράζ – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) Ξάνθη

• Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Παναιτωλικός-Ξάνθη 0-0 σε ένα πολύ δυνατό πρώτο μέρος.

40′ Μακρινό σουτ του Ντουάρτε η μπάλα άουτ.

32′ Εκτελεί ο Μεντόσα, η μπάλα πάνω από την εστία.

32′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό.

27′ Σουτ του Σιατραβάνη μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ. Ως μη γενόμενη η φάση αφού δόθηκε οφσάιντ, ωστόσο ο εξτρέμ της Ξάνθης καλυπτόταν.

20′ Σουτ Μεντόσα, έπεσε και έδιωξε ο Ίτσο.

10′ Μακρινό σουτ του Έμπερτ, η μπάλα άουτ.