Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Λεβαδειακός 1-0 Παναιτωλικός – Δείτε τις καλύτερες φάσεις

172232

Λεβαδειακός (Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Μεντί, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Σίλβα, Μπελγκαζουανί, Γιακουμάκης, Μάντζιος.

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μοσχονάς, Τριποτσέρης, Καραμπουέ, Καλτσάς, Καραχάλιος, Ζεζίνιο, Βασιλείου

Παναιτωλικός (Ματζουράκης): Κυριακίδης, Κλέσιο, Κούσας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μάκος, Πάουλο, Ρότσα, Ουάρντα, Τομανέ, Λεντέσμα.

Σε αυτόν των φιλοξενούμενων: Κριστιάνο, Χαντάκιας, Ρόσα, Μαρκόφσκι, Καμαβουάκα, Κουτρομάνος, Φερέιρα

Διαιτητής: Γεώργιος Γιαννουλάκης. Βοηθοί: Εμμανουήλ Καλφάκης, Ιωάννης Κοντιζάς Τέταρτος διαιτητής: Ιωάννης Νεοφυτιάδης.

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Γέμισμα του Μιλιάζες από τα αριστερά, σουτ με τη μια από τον Μάντζιο από πολύ καλή θέση, αλλά έβαλε την προβολή ο Ροντρίγκες και έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ.

29′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με τους παίκτες που πρωταγωνίστησαν στο 9ο λεπτό! Ο Μιλιάζες γέμισε από στημένη φάση, πέρασε από τον Τόνι Σίλβα που αδράνησε όπως και η αντίπαλη άμυνα και έφθασε στον Μάντζιο που έκανε την προβολή και ο Κυριακίδης μπλόκαρε με τη δεύτερη.

42′ ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ, 1-0! Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Ροντρίγκες δεν έδιωξε καλά, ο Γιακουμάκης έπιασε σουτ λίγο έξω από την περιοχή και η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κυριακίδη που έκανε κίνηση για να πέσει στη δεξιά του πλευρά και δεν μπορούσε να κάνει κάτι.

Δυνατό σουτ του Τομανέ, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ

Ημίχρονο στο ματς. Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 1-0 με το τέρμα του Γιακουμάκη στο 42ο λεπτό.