Champions League: Προκρίθηκε ο «θρύλος» της Κύπρου

Ένα βήμα πριν το… σεντόνι του Champions League o Α.Π.Ο.Ε.Λ. του Γιώργου Δώνη! Με τρία γκολ στην παράταση(!), ο «θρύλος» της Κύπρου έκαμψε την αντίσταση της Βιτορούλ (4-0) και πέρασε στα πλέι οφ.

Από το άγχος στο… απόλυτο πάρτι ο Α.Π.Ο.Ε.Λ.!

Μπροστά στο εκστασιασμένο κοινό της, η ομάδα του Γιώργου Δώνη (έκανε ντεμπούτο στον πάγκο) κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Βιτορούλ και να προκριθεί στα πλέι οφ του Champions League.

Κάπως έτσι θα διεκδικήσει την είσοδό της στους χρυσοφόρους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης κι ενώ έχει ήδη εξασφαλίσει ευρωπαϊκή παρουσία για την προσεχή σεζόν (αν αποκλειστεί στα πλέι οφ του Champions League, πάει απευθείας στους ομίλους του Europa League).

Ο κυπριακός σύλλογος «ισοφάρισε» το σκορ του πρώτου αγώνα (1-0), στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί, οι γηπεδούχοι… τρελάθηκαν και με τρία γκολ όχι μόνο προκρίθηκαν στην επόμενη φάση, αλλά το έκαναν με το εμφατικό 4-0 κόντρα στους «διαλυμένους» Ρουμάνους!