Β’ Ε.Π.Σ. Αιτωλ/νίας: Α.Ο. Ίναχος Βάλτου (0 – 4) Α.Ε.Κ. Αγίου Κωνσταντίνου (Photos)

Την ήττα με 0-4 γνώρισε σήμερα o Α.Ο. Ίναχος Βάλτου στο Χαλκιόπουλο από την ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου για την 9η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

Στο 5ο λεπτό ο Ίναχος έχασε την πρώτη του καλή στιγμή, με την κεφάλια του Μπισμπίκη έπειτα από το φάουλ του Χρήστου Αυγέρη, να περνάει άουτ. Λίγο αργότερα, σέντρα του Καρακασίδη στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Ντούβαλη η μπάλα άουτ.

Στο 30ο λεπτό, ο Μαντόγλου άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Λιάβα στο 40′ να σημειώνει το 0-2 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό, ο Χρόνης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 δίνοντας ισχυρό προβάδισμα νίκης στην ΑΕΚ. Μεγάλη ευκαιρία για τον Ίναχο στο 65′ , με τον Χρήστο Αυγέρη σε θέση τετ α τετ, να σημαδεύει το δοκάρι με την ομάδα μας να χάνει την ευκαιρία να ξαναμπεί στο παιχνίδι.
Το τελικό 0-4, διαμορφώθηκε με γκολ του Τριάντη στο 80ο λεπτό.

Ο Α.Ο. Ίναχος Βάλτου σε ανάρτησή του σημειώνει:

Συγχαρητηρια στην ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου για την επικράτηση, τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος. Ήταν η τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος. Την επόμενη (10η) αγωνιστική, υποδεχόμαστε την Δόξα Καινουρίου.

Να σημειώσουμε ότι ο αρχηγός της ομάδας της ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου, Μαντόγλου, τραυματίστηκε σοβαρά στο 58ο λεπτό με αποτέλεσμα να μεταφερθεί στο Κέντρο Υγείας όπου έκανε ράμματα στο ζυγωματικό. Του ευχόμαστε περαστικά!