Α’ Ε.Π.Σ. Αιτωλ/νίας: Επιστροφή στις νίκες για την Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου | 1-0 τον Ατρόμητο Αντιρρίου (Photos)

Η Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας εχθές του Ατρομήτου Αντιρρίου στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου με 1-0 για την 12η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

Ήταν η 4η συνολικά νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και 2η εντός έδρας, με την ομάδα μας να ανεβαίνει στους 14 βαθμούς.

Στο 25ο λεπτό με όμορφο ανάποδο ψαλίδι ο πρώτος σκόρερ της Ένωσης, Δημήτρης Τσεκούρας, σκόραρε το νικητήριο γκολ, φτάνοντας τα 9 στο φετινό πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις στιγμές τους, με τον Κάκκο στο 33′ και τον Κούσουλα να επεμβαίνει, ενώ στο 81ο λεπτό, εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου κατέληξε στο δοκάρι.

Σημαντική νίκη για την Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου, που την επόμενη αγωνιστική παίζει εκτός έδρας με τον Αστέρα Μεσολογγίου.

Οι δύο ενδεκάδες:

Ένωση Αγίου Δημητρίου (Γιώργος Γιάκος): Κούσουλας, Μπίστας, Πανταζή, Ρόκκος, Παναγιωτόπουλος (10′ Κωστόπουλος), Αλπέντζος, Κοκώνης Κ., Ράπτης (70′ Hysenaj), Τσεκούρας, Στεργίου (86′ Πριόβολος), Σπυριλιώτης.

Ατρόμητος Αντιρρίου (Περικλής Παπαποστόλου): Καραδήμας, Παναγιωτόπουλος Ι., Κάκκος Β., Πατογιάννης, Αμπντέλ Σαλάμ, Μαστροκώστας, Ρουμπάτης (79′ Ζαχαρόπουλος), Μανδέλλος, Αθανασόπουλος (90′ Ντζουμάνης), Παπαποστόλου, Κατσίκας.