Α’ ΕΠΣΝΑ: Μια ανάσα από τον τίτλο και την άνοδο ο Παναμβρακικός Μπούκας!

Πριν από τα λίγα λεπτά ολοκληρώθηκε η προ-τελευταία αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος τίτλου και ανόδου της Α’ ΕΠΣ Νομού Αιτωλοακαρνανίας.

Η Α.Ε. Μεσολογγίου στο ντέρμπι με την Φλόγα χρειάστηκε ακριβώς ένα ημίωρο για να ανοίξει το σκορ με τον Ζαρκάδα, ενώ δυο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Μπαλαούρας διπλασίασε τα τέρματα για τους Κυπελλούχους Αιτωλοακαρνανίας. Το τρίτο γκολ ήρθε από τον Δενδρινό ενώ το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν λίγο πριν το τέλος με τον Ξευγένη.

Στο άλλο μεγάλο ματς της αγωνιστικής Ναυπακτιακός Αστέρας και Παναμβρακικός Μπούκας έμειναν στο 0-0 αποτέλεσμα το οποίο θέτει τους γηπεδούχους εκτός τίτλου και κατά συνέπεια ανόδου προς την Γ’ Εθνική το ίδιο ισχύει και για την Φλόγα η οποία ηττήθηκε για δεύτερη σερί αγωνιστική.

Ουσιαστικά, ο Παναμβρακικός Μπούκας είναι μια ανάσα από τον τίτλο του πρωταθλητή και την ιστορική άνοδο στην Football League 2, εκτός κι αν την τελευταία αγωνιστική η Α.Ε. Μεσολογγίου κερδίσει με σκορ 0-3+.

Επιμέλεια: Παρασκευάς Μάζης