Β’ Εθνική: Τέταρτη σερί νίκη για τον πρωτοπόρο Χαρίλαο Τρικούπη

Με τον καλύτερο τρόπο συνεχίζει την πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα ο πρωτοπόρος Χαρίλαος Τρικούπης, ο οποίος επιβλήθηκε των Μαχητών Δόξας Πεύκων με 62-67.

Η ομάδα του Μεσολογγίου ήταν καλύτερη στο α’ ημίχρονο και μάλιστα στα πρώτα 10 λεπτά έκανε… πάρτι στο παρκέ με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 9-23, με τους Μαχητές να προσπαθούν να ξεπεράσουν τον τραυματισμό του Βελισσαρίου. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν στα τελευταία λεπτά να κάνουν τον αγώνα ντέρμπι. Με το σκορ στο 60-63 η ομάδα της Θεσσαλονίκης δεν εκμεταλλεύτηκε τις κατοχές που είχε, με τον Χαρίλαο Τρικούπη να είναι πιο σοβαρός και να παίρνει στο τέλος τη νίκη.

ΜΑΧΗΤΕΣ-ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 62-67
Δεκάλεπτα: 9-23, 27-35, 47-57, 62-67
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Πειραματικο (Γεροφωτης): Βογιατζης 12(2) Αρνιδης Δημας 11(1) Χατζημιχαηλιδης 17(5) Στολης 14 Κωνσταντινιδης Μπάκος 3 Παπδοπουλος 2 Βαγιατης 3(1)
Τρικουπης (Δημητριαδης): Γυφτακης 1 Βουρνάς 2 Ντοβας 5(1) Ξηρός 5(1) Σταυροπουλος 7((2) Περρωτης 9 Καραγκιολδης 12(1) Αδαμοπουλος 7 Πολίτης 19(2)