Γ’ Εθνική: Ο Ζέφυρος επικράτησε της Γ.Ε. Αγρινίου με 73-63

Μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήρε ο Ζέφυρος που επικράτησε εντός έδρας του ουραγού Αγρίνιου με 73-63. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο καλά στο παιχνίδι και βρέθηκαν να προηγούνται με 21-15. Το Αγρίνιο δεν πτοήθηκε ωστόσο και πήρε το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο (35-36). Η ομάδα του Τσολάκη ωστόσο πάτησε γκάζι με την έναρξη του δεύτερου μέρους και έθεσε γερές βάσεις για τη νίκη, τρέχοντας επιμέρους 22-12 μέχρι το 30‘. Το Αγρίνιο στην τελευταία περίοδο δεν μπόρεσε να επιστρέψει στο παιχνίδι με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν την 5η τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Ζέφυρος – Γ.Ε. Αγρινίου 73-63

Δεκάλεπτα: Α:21-15 Β:14-21 Γ:22-12 Δ:16-15

Ζέφυρος:(Τσολάκης): Μυτηλιναίος 9(3), Νικολαϊδης, Αλεξανδρίδης 14(3), Ματενίδης 9, Ουλκέρογλου 3(1),Τσαμόγλου, Κανάρας 6(2),Μαυροματίδης 15(1), Τσιόγκας 17, Ζελενιτσας,Βασιλείου, Μάρκου

Γ.Ε.Αγρινίου (Φαράντος): Αυφαντόπουλος, Ντάλας, Σταμουλάκης 16(3), Λιόκαυτος, Μπεκατώρος, Βούλγαρης, Μπαρούχας 22(2), Μπόσμος 13, Δάρλας 3(1), Βασιλείου 8, Σαπλαούρας