Φιλική νίκη της «Ένωσης Αγίου Δημητρίου Αγρινίου» επί της Κ17 του Παναιτωλικού (Photos)

Έπειτα από ένα όμορφο παιχνίδι με θέαμα και πολλά γκολ, η ομάδα της «Ένωσης Αγίου Δημητρίου Αγρινίου» επικράτησε με 4-3 της Κ17 του Παναιτωλικού σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας, στις εγκαταστάσεις του Εμιλέον.

Ο Α.Π.Σ. «Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου» προηγήθηκε με 3-0, έχοντας τον Σώζο πρωταγωνιστή με δύο γκολ, ενώ με αυτογκόλ σημειώθηκε το τρίτο τέρμα. Με πέναλτι του Μόκκα η Κ17 του Παναιτωλικού μείωσε σε 3-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Η «Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου» ανέβασε τον δείκτη του σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Σπυριλιώτη να σημειώνει το 4-1. Ο Σαλαγιάννης μείωσε σε 4-2, ενώ λίγο πριν τη λήξη του αγώνα ο Ζαρκαδούλας πέτυχε το 3ο γκολ της Κ17 για το τελικό 4-3 και τη νίκη της Ένωσης.

Εξαιρετική εμφάνιση από τον τερματοφύλακα της «Ένωσης Αγίου Δημητρίου Αγρινίου», Στράτο Κουτρούμπα με πολλές και εντυπωσιακές επεμβάσεις.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Κ17 Παναιτωλικού (Δημήτρης Θεοδοσίου): Παπαζώης, Νταλιάννης, Βλαχοδήμος, Καπνιάρης, Δρακόπουλος, Κεχαγιάς, Μόκκας, Τσιριμώκος, Μπελάλης, Γιωτόπουλος, Κακιώνης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι : Ρόμπολας, Σαλαγιάννης, Παυλίδης, Ελέζι, Πρωτόγερος, Πιστικός, Γαλαζούλας.

Α.Π.Σ. «Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου» (Θεόδωρος Μουχάνης): Κουτρούμπας, Αλπέντζος, Παπαγεωργίου, Λιοπύρης, Πριόβολος, Άρντο, Κωστόπουλος Γ, Σπυριλιώτης, Σώζος, Κοκώνης Κ., Τσεκούρας.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γιωτόπουλος, Ρόκκος, Τσόλκας, Καλύβας, Κωστόπουλος Χρ, Καραθάνος, Χυδεριώτης