Φιλική νίκη της Βουλγαρίας επί της Κύπρου

Η Βουλγαρία επικράτησε 2-0 της Κύπρου σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στη Λάρνακα.

Άνετη νίκη για τη Βουλγαρία, η οποία επικράτησε 2-0 της Κύπρου σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Λάρνακα και στο γήπεδο «Arena».
Μετά από ένα ισορροπημένο ξεκίνημα, η Βουλγαρία πήρε τα ηνία από το 20’ και έπειτα.

Ο Ντεσπόντοφ «χτύπησε» το καμπανάκι στο 21’ αλλά οι Κύπριοι δεν το άκουσαν και τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Στο 33’ η Κύπρος έφτασε κοντά στο γκολ με τον Πίττα, ενώ δέκα λεπτά μετά αλλά ο Ντεσπόντοφ δεν κατάφερε να νικήσει για δεύτερη φορά τον Παναγή.

Το δεύτερο μέρος βρήκε την Κύπρο να αγγίζει την ισοφάριση στο 60’ αλλά Κακουλλής και Πίττας δεν κατάφεραν να σκοράρουν από κοντά, με την Βουλγαρία να «καθαρίζει» το φιλικό στο 71ο λεπτό. Ο Ντεσπόντοφ από σκόρερ έγινε δημιουργός και έφτιαξε το, τελικό, 2-0 που έγραψε ο Ντέλεφ.