Football League 2: Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 1-3 για τον Νέο Αμφίλοχο

Ένας ψυχωμένος Αμφίλοχος καλύτερος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού έφτασε στην μεγάλη εκτός έδρας νίκη από το πρώτο ημίχρονο απέναντι στην έμπειρη ομάδα της κατηγορίας τον Εθνικό Φιλιππιάδας με 1-3.

Ο Αμφίλοχος άνοιξε πολύ γρήγορα το σκορ μόλις στο 9′ με τον Απ. Τσούνη με κοντινό πλασέ. Στο 29′ ο Κούσης διπλασίασε τα τέρματα με σουτ μέσα από την περιοχή. Την μεγάλη νίκη κλείδωσε ο Νάκος στο 40′ όταν μετά από μπαλιά του Κούση με πλασέ νίκησε τον Βαρέλη και έκανε το 0-3.

Η ομάδα της Φιλιππιάδας το μόνο που κατάφερε να ήταν να μειώσει το σκορ σε 1-3 στο 44′ με κεφαλιά μέσα από την περιοχή του Ντούσκα.

Στο Β’ ημίχρονο ο πολύ καλός Αμφίλοχος σε όλες τις γραμμές δεν άφησε πολλά περιθώρια στον Εθνικό να απειλήσει την εστία του Μανιάτη.

Στο τέλος του αγώνα οι παίχτες και το προπονητικό τιμ δέχτηκαν και ανταπέδωσαν το θερμό χειροκρότημα των 150 φιλάθλων που για μια ακόμα αγωνιστική ταξίδεψαν από την Αμφιλοχία με κάθε μέσο για να βρεθούν κοντά στην ομάδα.