Γ’ Εθνική – 3ος Όμιλος: Νίκη με πέντε γκολ για τον Παναγρινιακό – Έχασε ξανά ο Ναυπακτιακός

Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Μεγάλης Τετάρτης η 24η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας με τον Παναγρινιακό να φιλοξενεί την ομάδα της Χαλκίδας την οποία κέρδισε με πέντε τέρματα ανεβαίνοντας στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα γκολ για τον Παναγρινιακό πέτυχαν οι: Απόστολος Τσιούνης (3), Σπανός (1), Τεσέιρα (1). Πιο συγκεκριμένα, ο Τεσέιρα με σουτ στο 11ο λεπτό, ο Σπανός με κεφαλιά στο 56ο λεπτό και ο Απόστολος Τσιούνης στο 31′ με σουτ, στο 50′ με κοντινό πλασέ και στο 63′ με σουτ.

Αξίζει να αναφέρουμε πως στον πάγκο του Παναγρινιακού κάθισε ο Βαλάντης Ζώης στη θέση του Γιάννη Κατσαρού μετά την αποχώρηση του δεύτερου, ενώ ο Α.Ο. Χάλκις ήρθε στο Αγρίνιο έχοντας στη διάθεσή του ο Παναγιώτης Ελευθερίου μόλις 13 Ποδοσφαιριστές.

Την ίδια ώρα στο Παπαχαραλάμπειο Στάδιο της Ναυπάκτου ο Ναυπακτιακός Αστέρας ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο Τηλυκράτη Λευκάδας με 0-3.