Γ’ Εθνική – 3ος Όμιλος: Πρώτος βαθμός για την Αθλητική Ένωση Ιεράς Πόλεως Μεσολογγίου

Με τη συμπλήρωση έξι αγωνιστικών στο Πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου η Αθλητική Ένωση Ιεράς Πόλεως Μεσολογγίου κατάφερε να πάρει τον πρώτον της βαθμό το απόγευμα του Σαββάτου, 14 Οκτωβρίου 2023 στο ματς με αντίπαλο την Αθλητική Ένωση Ροδίων Αφάντου.

Το σκορ άνοιξε στο 46ο ο Κράνης, όμως στη συνέχεια (69ο λεπτό) οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με αυτογκόλ του Αυτζή.

Εννένα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των ενενήντα ο Ενσιά αστόχησε από τα έντεκα βήματα για το 2-1 υπέρ της Ροδίτικης ομάδας.

Οι αρχικές ενδεκάδες:

Α.Ε. Ι.Π. Μεσολογγίου (Βασίλης Παστρωμάς): Δουλιώτης, Μανέτας, Τρυφιάτης, Αυτζής, Κάκκος, Κακιώνης, Πλαστήρας, Χαλαζιάς, Κράνης, Μιχαλόπουλος, Βαρούχος Κ.

Α.Ε.Ρ. Αφάντου (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Καπούταγλης, Σταματούλας, Παναγιωτόπουλος, Λεσάι, Κιοσέογλου, Κεσίδης, Φερεντίνος, Λαθούρης, Χατζησάββας, Βαλντεμίρ, Γκέτσι