Γ’ Εθνική: Έχασε στο τέλος ο Παναγρινιακός – «Τελικός» ο αγώνας με τη Ζάκυνθο (Videos)

Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Κυριακής, 2 Απριλίου 2023 η 22η Αγωνιστική στον 3ο Όμιλο του Πρωταθλήματος της

Γ’ Εθνικής με τον Παναγρινιακό να δέχεται ένα γκολ στα τελευταία λεπτά από τα έντεκα βήματα κάνοντας ακόμα πιο δύσκολη την προσπάθειά του για παραμονή στην κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιάννη Κατσαρού στάθηκε πολύ καλά όμως στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές του Πανελευσινιακού ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να φύγουν από το Αγρίνιο με ένα σημαντικό τρίποντο.

Να σημειωθεί πως στη φάση του πέναλτι παίκτες και τεχνικό επιτελείο διαμαρτυρήθηκαν έντονα όμως η απόφαση του διαιτητή δεν άλλαξε με τον Γεμιστό να κάνει το 0-1 μετά την παράβαση του Σωτηρόπουλου.

Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα τον Παναγρινιακό να μένει στην 10η θέση με 22 βαθμούς, πέντε αγωνιστικές πριν το τέλος του Πρωταθλήματος με τον Αστέρα Πετριτή να είναι στους 29 και τη Ζάκυνθο με γκολ του Τάντιτς να σκαρφαλώνει στους 30 βαθμούς.

Κατά συνέπεια το παιχνίδι της ερχόμενης αγωνιστικής είναι ένας «τελικός» για την Αγρινιώτικη ομάδα που θα έχει ως μοναδικό στόχο τη νίκη καθώς σε διαφορετική περίπτωση θα πρέπει να αρχίσει να συμβιβάζεται στην ιδέα της επιστροφής της στην Α’ Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας.

Δείτε ξανά την αναμέτρηση:

Στο άλλο παιχνίδι του ίδιου Ομίλου με άρωμα… Αιτωλοακαρνανίας ο Ναυπακτιακός Αστέρας μετά από πολύ καιρό κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες κερδίζοντας με 1-0 τον Ποδοσφαιρικό Όμιλο Φήκης. Σκόρερ ο Πετράτος.